stat

Warsztaty ogrodnicze dla dzieci - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Warsztaty ogrodnicze dla dzieci to cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Miasta, podczas których, wraz z pomocą prowadzących, dzieci stworzą warzywno-ziołowy ogród skrzyniowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku.

- BRAK WOLNYCH MIEJSC
- zapisy: Dominika Jastrzębska/d.jastrzebska@laznia.pl/ 519 687 338
- kategoria wiekowa: dzieci, młodzież
- czas trwania warsztatów: 1-1,5 godz.
- prowadzący: Joanna Paniec, Mikołaj Robert Jurkowski

27 luty, godz. 13.00 | Pierwsze spotkanie online. Królowa Bona też taki ogród miała... czyli planowanie ogródka warzywno- ziołowego, dostosowanego do własnych potrzeb.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter organizacyjny i odbędzie się na platformie do wideokonferencji - Zoom. Podczas warsztatu online dowiemy się w jaki sposób zaprojektować ogródek warzywno-ziołowy. Rozplanujemy ilość i rodzaj grządek oraz zestaw roślin, które warto w nim posadzić.

Marzec | W warsztacie ogrodnika czyli nasiona, rozsady, flance, multiplaty i inne cuda.
Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu przyjrzymy się różnym rodzajom nasion oraz porozmawiamy o sposobach ich uprawy. Uczestnicy przygotują własne rozsady oraz dowiedzą się jak je pielęgnować.

Kwiecień | Ruszamy na zagony czyli co i jak siać do gruntu, żeby urosło?
Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak prawidłowo wysiać nasiona, jak oznaczać rośliny, żeby nie zaginąć w warzywno-ziołowym gąszczu, jak i po co dokumentować prace w ogrodzie warzywno-ziołowym oraz jak uprawiać swój własny ogródek, żeby mieć z tego frajdę niezależnie od wielkości plonów.

Ze względu na kapryśną pogodę, w marcu i kwietniu poinformujemy uczestników o dokładnym terminie spotkania.

Warsztaty realizowane w zakresie zadania "Dolne Miasto. W Centrum" w ramach kontynuacji projektu "Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku". 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?

 

Najczęściej czytane