stat

Warsztaty muzyczno-plastyczne dla rodzin z dziećmi

Gdzie dzieci powinny stawiać swoje pierwsze kroki w edukacji muzycznej? Oczywiście w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej! Zapraszamy na cykl warsztatów Rodzinnego muzykowania w sezonie 2019/2020. Będzie radośnie, pobawimy się dźwiękami, zabrzmi różnorodna muzyka grana na żywo, przyjdzie Mikołaj, zatańczy Śnieżynka, zabawią nas bohaterowie z Psiego Patrolu! Plastyczne zdolności pomogą nam w zrobieniu instrumentów muzycznych oraz klawiatury fortepianu, masek karnawałowych czy stworzeniu balonowych arcydzieł!

Twoje dziecko ma talent muzyczny? Pokażemy Ci, jak go rozwinąć! Zapraszany na wyjątkowe wydarzenia Pomelody. Jeszcze o nas nie słyszałeś? Przyjdź, dołącz do nas i pobaw się muzyką. Pomelody to międzynarodowy program umuzykalniający dla dzieci i całej rodziny. Zajęcia prowadzone przez nas to godzina radości rodzinnego muzykowania. To, co wyróżnia zajęcia Pomelody spośród innych to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, starannie dopracowany każdy szczegół oraz skupienie się na pielęgnowaniu relacji w rodzinie. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek, zabawa z rekwizytami, gra na instrumentach muzycznych oraz kontakt z muzyką graną na żywo przez profesjonalistów. Dodatkowo każde zajęcia wieńczą warsztaty, na których uczestnicy mogą zrobić swój własny, prosty instrument muzyczny. Damy Wam też wskazówki, jak umuzykalniać dzieci w domu i co robić, by muzyka stała się naturalną częścią Waszego życia.

Królewna Śnieżka i siedmiu muzykujących krasnoludków

Niedziela, 12/01/2020, 10:00 i 11:30
Sala Biała


Wszystkie krasnale i bobasy będą chciały zrobić własne marakasy? Fascynujące brzmienie perkusjonaliów dopełniać będzie piękną bajkę o Królewnie Śnieżce i wprowadzi nas w bogactwo magicznych dźwięków. Co to marimba? Jak brzmi klawesyn i gong? Do czego służą te niesamowicie wyglądające przedmioty i jak brzmią? Tego właśnie dowiedzą się krasnale na warsztatach.

Poznamy instrument: perkusja
Królewna Śnieżka: Aleksandra Kurnyta - perkusja
Anna i Adam Weber (Pomelody) - prowadzenie
Dorota Pawlus - kierownictwo artystyczne

Warsztaty obejmują:
- wspólne muzykowanie oraz umuzykalnianie,
- bajkę ilustrowaną muzyką i odgłosami wielu instrumentów perkusyjnych,
- warsztaty plastyczne: stworzymy instrument - marakasy.

10:00 Od brzuszka do maluszka
Wiek: 0-3 lat i mamy w ciąży
Czas trwania: 1 godz.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?