stat

Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem Bałtycką Agencją Artystyczną BART

  • Kalendarz
    w każdy poniedziałek (od 20.04 do 04.05.2020), godz. 12.00
  • Lokalizacja
    Online
    Organizator: BART
W poniedziałek 20 kwietnia dźwięk i muzyka rozpocznie na Facebooku warsztatowy cykl zajęć z Bałtycką Agencją Artystyczną BART. Dwa razy w tygodniu będą odbywały się kreatywne spotkania, podczas których można przygotować własny instrument, wsłuchać się w otaczające nas dźwięki, oddać relaksowi podczas muzykoterapii. W warsztatowym programie mały i duży znajdzie coś dla siebie. Spotkania poprowadzą artyści Agata Królak oraz ASIA MINA (Joanna Bronisławska). Zajęcia w formie online odbędą się w poniedziałki i piątki o godzinie 12.00

Kreatywne warsztaty muzyczne są kolejnym projektem przygotowanym przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART, realizowanym podczas akcji #kulturawczasachpandemii, #zostanwdomu.

- Cieszymy się z dużego zainteresowania warsztatami perkusyjnymi organizowanymi z Big Bandem REBEL BABEL ENSEMBLE. i mamy nadzieję, że nowy cykl znajdzie swoich odbiorców. - mówi Beata Majka, Dyrektor Bałtyckiej Agencji BART - Nowa seria spotkań on-line dedykowana jest dzieciom i młodzieży. Ideą przygotowanych przez nas zajęć jest motywacja do nauki przez zabawę bez wychodzenia z domu w tym trudnym czasie. - dodaje.

Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Podczas pierwszego spotkania zostaną własnoręcznie stworzone instrumenty z pudełka po zapałkach. Groch, kamyczki, soczewica, makaron to świetny materiał do zabawy i poznania nowych dźwięków inspirowanych naturą. Każdy z kreatywnych warsztatów przeznaczony jest dla innej grupy wiekowej, ale największą frajdę sprawią zajęcia realizowane całą rodziną. Ideą przedsięwzięcia jest zabawa przez eksperyment. Kolejne dwa spotkania poświęcone będą stworzeniu muzycznych lampionów i przygotowaniu własnej okładki albumu muzycznego.

Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks
Domowa muzykoterapia to świetne antidotum na złe samopoczucie w chwili, kiedy wszyscy siedzimy w domu. Warsztaty są propozycją wyprawy z przewodnikiem w cztery kąty domu. Podczas czterech spotkań uczestnicy zastanowią się jakie dźwięki sprawiają, że czują się lepiej i w jaki sposób wyeliminować, te które ich denerwują, zbadają własny dom i sprawdzą co w nich brzmi, dźwięczy, szumi i piszczy. Zajrzą do łazienki, do sypialni i kuchni, wyjrzą za okno, a także uważnie wsłuchają się w swoje myśli, bicie serca i duszy granie. A wszystko to zrobią dla relaksu i dobrego nastroju.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach online emitowanych na Facebooku Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART oraz kanale Yotube  Opery Leśnej  
https/www.facebook.com/baaBART/ 
https/www.yotube.com/user/Operalesnasopot   

Poniedziałki - godzina 12.00                       Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Piątki - godzina 12.00                                  Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks

Nota o organizatorach i prowadzących warsztaty:

Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Samorządowa instytucja kultury, agencja produkcyjna, operator Opery Leśnej. W Sopocie Bałtycka Agencja Artystyczna BART jest jedną z najstarszych firm organizujących wydarzenia kulturalne i artystyczne. Działa nieprzerwanie od 1952 roku. Jest propagatorem kultury i edukacji kulturalnej wśród lokalnej społeczności. Organizuje warsztaty edukacyjne dedykowane dzieciom i seniorom. Organizuje własne wydarzenia kulturalne, koncerty. W strukturach firmy znajduje się Polska Filharmonia Kameralna oraz Teatr na Plaży
.
Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Agata Królak od 2011 roku projektuje i ilustruje w obszarze szeroko pojętej narracji wizualnej; autorka książek obrazkowych, doktor sztuki i asystentka w Pracowni Ilustracji na gdańskiej ASP, współzałożycielka magazynu trzy cztery. Laureatka plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jej ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m.in. w Nowym Jorku, Tokyo, Londynie, Brukseli i Paryżu. W 2018 roku obroniła pracę doktorską pt. "Rozmawianie obrazem. Książka obrazkowa a rozwój języka wizualnego". W swoich działaniach kładzie nacisk na interakcję z odbiorcą i stymulowanie twórczej aktywności. Ponad wszystko szanuje błąd, przypadek i eksperyment oraz bycie ekspertem w byciu amatorem.

Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks
ASIA MINA/ Joanna Bronisławska artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik. musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą "Wszystko mam! Tylko gdzie?". Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się poza systemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: "Wybiegły!" z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy "MUZYKODROM - stacje lotów muzycznych", miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców "Aukso4Kids" we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?