stat

Warsztaty kaligrafii japońskiej dla młodzieży i dorosłych

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z kaligrafii japońskiej 22 sierpnia o godz. 17.00 towarzyszące wystawie "Wielcy nieobecni światowego plakatu. Yusaku Kamekura, Ikko Tanaka, Shigeo Fukuda".

Warsztaty skierowane są dla osób nie znających pisma japońskiego bez doświadczeń kaligraficznych. Joanna Zakrzewska, która poprowadzi spotkanie, zaprezentuje przybory, podstawowe kreski oraz technikę pisma wzorcowego. Uczestnicy popróbują swoich sił w różnych ideogramach. Każdy na koniec napisze swój znak ideograficzny "na czysto". Wszystkie przybory zapewnia organizator, potrzebny będzie jedynie dobry humor i otwartość na nowe wyzwania!

Joanna Zakrzewska - japonistka, kaligraf i iluminator, wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, uzyskała doktorat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Naukowo zajmuje się estetyką sztuki japońskiej (monografie: "Sakuteiki - zapiski o zakładaniu ogrodów", "Prze-myśleć piękno. Estetyka kaligrafii japońskiej"). Jest również absolwentką Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminacji i Dziedzin Pokrewnych. W dziedzinie kaligrafii japońskiej jest mistrzem w stopniu II dana Szkoły Kaligrafii Japońskiej Seifū. Prowadzi warsztaty pokazy kaligrafii łacińskiej i japońskiej. Ma na swoim koncie liczne publikacje naukowe i wystawy artystyczne.

Zajęcia dla osób w wieku od 16 lat.
Koszt warsztatów: 15 zł.
Zajęcia trwają 2 godziny.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Maksymalna ilość osób: 12.
Na zajęcia obowiązują zapisy:. +48 (58) 551 06 21 wew. 111, 116 lub mailowo: edukacja@pgs.pl,
wystawy@pgs.pl.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?