PATRONAT

Warsztaty kaligrafii

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na warsztaty kaligrafii.

lip 27-29

poniedziałek - środa, godz. 17:00

Sopot,
Wstęp wolny
Zapraszamy wszystkich spragnionych nowych wyzwań! Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz pozytywną energię potrzebną do twórczego działania. 

Podczas sobotnich warsztatów zajmiemy się ćwiczeniem stylu o nazwie UNCJAŁA, pięknego, okrągłego i czytelnego pisma, które królowało w manuskryptach pierwszego tysiąclecia, ale używane jest do dzisiaj w wielu odmianach.

Na początku omówimy właściwości uncjały, następnie narzędzie pisarskie - stalówkę szeroko ściętą, potem zajmiemy się ćwiczeniem pierwszych pociągnięć, aby wkrótce przejść do pisania liter, wyrazów i zdań. Na koniec każdy wykona pracę końcową - napisze uncjałą ulubiony cytat, złotą myśl, może piękne życzenia dla ukochanej osoby - możliwości jest wiele, a radość - ogromna.

Każdy uczestnik będzie pracował w swoim własnym tempie, przy wsparciu i wskazówkach prowadzącej. Wszystkie materiały i narzędzia będą czekały na miejscu. Osoby, które obawiają się zacząć, argumentując to swoim nieczytelnym, codziennym pismem, możemy uspokoić i zachęcić do spróbowania. Kaligrafia nie ma nic wspólnego z naszym pośpiesznym sposobem notowania. Do zobaczenia na zajęciach!

Barbara Wilińska - śpiewaczka, trenerka głosu, kaligraf, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów śpiewu tradycyjnego. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu (2007), 45. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (2011) , konkursu "Stara Tradycja" (2012). Prace malarskie, kaligraficzne i grafiki pokazuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych od 2011 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Jeśli nigdy nie zgłębiałeś magii liternictwa na pewno miło spędzisz czas w twórczej i kreatywnej atmosferze. 

Udział w zajęciach gwarantuje wykonanie kolejności następujących kroków:
- zgłoszenie udziału drogą e-mailową wyspaskarbow@gak.gda.pl z zapytaniem o miejsce na liście uczestników (ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ) lub telefoniczną 58 323 91 15 w godzinach pracy biura.
- dokonanie wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Sztumie:
50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 (adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk) w tytule wpisując: Imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę zajęć oraz placówki n.p. "Anna Kowalska, warsztaty kaligrafii, Wyspa Skarbów GAK".

UWAGA: w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest ZGODA na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Ilość miejsc ograniczona!

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywa się styl architektoniczny, którego przykładem jest Zielona Brama w Gdańsku?