• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty improwizacji z Różą

Warsztaty ilustratorskie

Zapraszamy na cykliczne warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym (38 klasa). Warsztaty odbędą się 13 i 20 grudnia o godzinie 17:00 w filii Koc i Książka (ul. Kazimierza Wielkiego 14), a poprowadzi je Aleksandra Szewczuk.

Na warsztatach ilustratorskich pod okiem artystki stworzymy własny komiks: zaprojektujemy okładkę i scenerię, a także bohatera i potwora; zilustrujemy fragment tekstu i zgłębimy różne rodzaje ilustracji, w tym ilustrację przestrzenną. Na koniec dowiemy się, czym jest animacja poklatkowa i jak wykorzystać ilustracje do stworzenia krótkiej animacji.

Aleksandra Szewczuk - artystka tworząca w Sopocie, działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci (m.in. dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, dla Miasta Sopot, wydawnictwa Zakamarki, Muzeum Miasta Sopot oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie). Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży; w 2008 roku zrealizowali razem film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku cztery filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci.

Informacja o biletach

Zapisy: 661 591 544

Opinie

Sprawdź się

Co znajduje się w Parku Hestii w Sopocie?