• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży: Blue Prints. Cyjanotypia

W ramach programu "Otwarty IKM" zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat na dwudniowy warsztat fotograficzny z cyjanotypii.

18 października 2022 - 23 czerwca 2023, godz. 16:30

bilety 460 zł
kwi 28

piątek, godz. 9:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 1900 zł
Cechą charakterystyczną cyjanotypii jest otrzymanie odbitek o charakterystycznym niebieskim zabarwieniu tzw. błękit pruski. Sama technika jest chemicznie prosta, łatwa i bezpieczna. Obraz powstaje poprzez stykowe naświetlenie podłoża (np. papier akwarelowy, tkanina) wcześniej pokrytego światłoczułym roztworem, na którym umieszczony jest przedmiot (np. liście, kwiaty, negatyw), które następnie wystawia się na działanie światła słonecznego lub inne źródło promieniowania UV.

Podczas warsztatów uczestniczy nabędą teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat cyjanotypii a także samodzielnie przejdą przez cały proces wykonania odbitki tą metodą. Każdy z uczestników wykona własną odbitkę, którą zabierze do domu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Terminy warsztatów:
16 stycznia (poniedziałek), godz. 10:00-14.00
17 stycznia (wtorek), godz. 10:00-14.00


Informacja o prowadzących warsztaty:

Magdalena Ubysz
Zawodowy fotograf architektury i wnętrz. Absolwentka pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, Warsztatów Fotoreportażu w Akademii Fotografii w Warszawie oraz programu mentorskiego Sputnik Photos. Kilkukrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska (stypendia dla twórców kultury). Laureatka nagród i wyróżnień fotograficznych w prestiżowych polskich konkursach: Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Gdańsk Press Photo, Album dla Gdańska. Obecnie nauczyciel fotografii i grafiki cyfrowej.

Joanna Sztybor
Fotograf z zamiłowania i z zawodu (fotografia produktowa, sportowa, krajobrazowa, portretowa oraz biznesowa). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Fotografia), Uniwersytetu SWPS w
Warszawie (Kulturoznawstwo), Wyższej Szkoły Bankowej (Nowoczesne Multimedia). Wyróżnienia i udziały w konkursach Elle Decoration - PRODECO; Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, Laureatka konkursu "Wystaw się" w CSW w Toruniu. Współtwórca projektu multimedialnego "Trener lokalny magazyn o bieganiu". Obecnie nauczyciel fotografii i grafiki cyfrowej.

Projekt realizowany i dofinansowany w ramach programu "Otwarty IKM".

Informacja o biletach

Zapisy: tutaj
Liczba uczestników jest ograniczona.

Opinie

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?

 

Najczęściej czytane