• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty dla seniorów PGS, projekt G8

O co chodzi z tą sztuka współczesną? Oprowadzanie dla seniorów dotyczące projektu G8 - Gimme Shelter, ze szczególnym uwzględnieniem multidyscyplinarności i sensoryczności instalacji oraz z krótkim wykładem dot. historii sztuki zaangażowanej i współczesnej.

lis 27

niedziela, godz. 13:00 - 15:00

Gdańsk,
bilety 360 - 370 zł
gru 7

środa, godz. 17:00 - 21:00

Gdańsk Nowy Port,
Wstęp wolny
Przygotowując ofertę edukacyjną projektu G8 - Gimme Shelter, skupiliśmy się na dwóch aspektach, które są ze sobą nierozłączne, czyli poczucie bezpieczeństwa oraz zmysły.
Przez ostatnie lata w miejskich trendach znaleźć można powrót do natury i powolne odchodzenie od dominacji zmysłu wzroku.

Dlatego też w roku 2022 planujemy zwrócić swą uwagę na pozostałe zmysły i przygotowaliśmy ofertę pełną sensoryczności i czułości. Poczucie bezpieczeństwa, pewność realności doświadczanych sytuacji, dla tak zwanych osób pełnosprawnych zapewnia pełność zmysłów. Co jeśli któreś z nich zostaną nam zabrane? Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy zapach lub/i smak.

Czy mimo przebywania we własnych domu będziemy czuć się bezpiecznie? A co sprawia, że czujemy się bezpiecznie we własnym mieście? Na te pytania odpowiemy podczas pracy w terenie, działając z instalacjami artystek projektu G8 oraz tkanką miejską.

Prowadząca:
Małgorzata Bujak
- Aktualnie pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odpowiedzialna jest za Klub Seniora oraz edukację osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalności: Animacja Kultury oraz Krytyka Artystyczna).
Radna Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Traffic Design, UrbanLabem Gdynia, NOMUSem, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, tuBAZĄ czy Muzeum Emigracji w Gdyni

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Zapisy: edukacja@pgs.pl

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się aktor Teatru Wybrzeże, który zagrał w najnowszym filmie Jana Komasy "Hejter"?

 

Najczęściej czytane