stat

Warsztaty biżuterii DIY

Czy drobne kawałki drewna, zawleczki od aluminiowych puszek lub końcówki sznurków mogą zdobić? Czy z cienkich kabelków od niedziałających już sprzętów, zeszłorocznych czasopism albo rozsypanych ziaren fasoli może powstać coś pięknego? Wyrzucanie do śmieci to prościzna. Rusz głową, nie wyrzucaj, lecz przetwarzaj!

3 lutego - 18 grudnia 2020, godz. 10:00 - 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 22

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
Podczas warsztatów opowiemy, czym jest upcycling i pokażemy inspirujące przykłady twórczego przetwarzania. Następnie metodą upcyclingu każdy własnoręcznie wykona dla siebie biżuterię w stylu, który najbardziej mu odpowiada. Powstałe podczas warsztatów dzieła będzie można zabrać ze sobą do domu. Wspólna twórcza praca stworzy okazję do swobodnej rozmowy i wymiany doświadczeń na temat kreatywnych przeróbek w życiu codziennym, sztuce czy designie.

Warsztaty prowadzi: Zespół Square Upcycling
Square Upcycling to gdańska marka, tworzymy meble i wyposażenie wnętrz metodą upcyclingu.
Upcycling jest ideą dodawania wartości przedmiotom pozornie bezwartościowym. Drewno z rozbiórki starej szopy, metalowe części zepsutych maszyn, szafa z urwanymi drzwiczkami wszystko to może stać się budulcem dla zupełnie nowej rzeczy. Po przeróbkach i wykończeniu powstają nowe stoliki, lampki, zegary, a nawet biżuteria. Staramy się uwypuklić ślady wcześniejszego użytkowania, sprawić, by nowy przedmiot niósł w sobie poprzednią historię. Niedoskonałość odzyskanych surowców staje się zaletą łączącą charakter i niepowtarzalność. Kreatywne pomysły oraz eksperymentalne podejście podparte rzemieślniczym sposobem pracy pozwalają nam tworzyć przedmioty funkcjonalne oraz piękne poprzez swoją podwójną historię.

Obowiązują zapisy w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?