• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty ULTRASONO

Wydarzenie towarzyszące instalacji kinetyczno-dźwiękowej Krzysztofa Topolskiego. Podczas spaceru po nad Odpływem Motławy postaramy się pokazać że aby je spotkać nie trzeba szukać ich w jaskiniach, a wystarczy chodząc po mieście popatrzeć w górę. Warsztaty bezpłatne
Zapisy: rezydencje@laznia.pl

maj 11

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
Czy wiecie, że na świecie istnieje przynajmniej 1400 gatunków nietoperzy? Te fascynujące ssaki to wciąż jedne z najbardziej skrytych przed ludzkimi oczami zwierząt. Wielu ludzi może nie zdawać sobie sprawy jak licznie te ssaki występują też w naszym sąsiedztwie.

Zajęcia zaczniemy krótkim wprowadzeniem na sali Parakino w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1 w okolicznościach instalacji Krzysztofa Topolskiego ULTRASONO, aby potem razem udać się na spacer. Pozostaniemy jednak w świecie dźwięków, ponieważ w obserwacji pomogą nam detektory ultradźwięków umożliwiające usłyszenie ludzkim uchem dźwięków echolokacyjnych wydawanych przez nietoperze.

Warsztaty poprowadzi Martyna Jankowska-Jarek biolożka z wyboru i pasji z grupy Pomorskie Nietoperze. Doktorantka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizuje się łącząc dwa główne zainteresowania naukowe: nietoperze i anatomię. Odczarowuje zły PR nietoperzy poza murami uczelni, opowiadając o tych fascynujących ssakach zarówno dzieciom w przedszkolach, jak i osadzonym w areszcie śledczym.

Pomorskie Nietoperze: https://www.facebook.com/PomorskieNietoperze

Wydarzenie towarzyszy prezentacji Instalacji kinetyczno-dźwiękowej
Krzysztofa Topolskiego - ULTRASONO |
Prezentowanej w CSW ŁAŹNIA 1 w dniach 11-21.08.2022 r.


Krzysztof Topolski o ULTRASONO:

W ramach realizacji projektu zaprezentowana zostanie instalacja kinetyczno-wizualno-dźwiękowa. Publiczność będzie mogła doświadczyć zwolnionych nagrań nietoperzy w formie taktylnej, dzięki zamienieniu dźwięków we wrażenia dotykowe. Wydajny transduktor umożliwi odczuwanie zmian dynamiki dźwięku w formie wibracji. Instalacji towarzyszyć będą spektrogramy wizualne przedstawienia dźwięku.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: