• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty Ilustracji z Joasią Czaplewską

Podczas warsztatów każdy z uczestników spróbuje opracować jedno z wylosowanych haseł na wiele różnych sposobów. Plamy tuszu, wycinanki, rysunki linearne, zabawa z teksturami czy kompozycje z figur geometrycznych to niektóre z możliwości ilustratorskich, które poznacie na warsztatach.

lip 6

środa, godz. 10:00 - 14:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Warsztaty mają na celu eksperymentowanie z różnymi technikami i uświadomienie sobie, jak wiele odpowiedzi można uzyskać na jeden temat.

Dla kogo przewidziane są warsztaty?
Zajęcia skierowane są do osób dorosłych oraz młodzieży, którzy lubią eksperymentować, popełniać błędy i zadawać pytania.

Co otrzymujesz na warsztatach?
W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie niezbędne materiały (farby, pędzle, różnego rodzaju papiery, przybory piśmiennicze itp.) oraz dostęp do sprzętów niezbędnych przy pracy. Przy wsparciu prowadzącej poznasz różne metody tworzenia ilustracji oraz proces od pomysłu do tworzenia ilustracji.
HARMONOGRAM

21.05.2022 (sobota)

10.00 - 10.30
wprowadzenie na temat ilustracji (od tuszu po wycinanki, tworzenie tekstur)

10.30 - 15.00
Ćwiczenia na zadany temat prezentujące różne możliwości warsztatowe

12.30 - 12.45
przerwa na kawę

O PROWADZĄCEJ

Joasia Czaplewska - Projektantka graficzna i ilustratorka współpracująca z wieloma instytucjami kultury. Absolwentka Wydziału Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie asystentka na macierzystym wydziale. Wraz z Katją Widelską zilustrowała książkę Elżbiety Pałasz Trzy, dwa, raz, Günter Grass, która otrzymała wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji ibby. Inne jej ilustracje powstały m.in. do Gdyńskich wędrówek kota Antoniego Doroty Abramowicz, Dobrej roboty Elżbiety Pałasz i Historii kobiet Katarzyny Radziwiłł. Mieszka w Gdyni, o pięć minut drogi od morza, a jej najczęstszy widok z okna to przelatujące z krzykiem mewy. Matka czterech skrzydłokwiatów i trzydziestu pięciu innych roślin doniczkowych, a także niestrudzona zbieraczka książek, głównie tych z obrazkami. Lubi jeździć na rowerze.

KONTAKT
+48 505 478 571
halo@morze.design

Organizator: Fundacja ~morze
Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów. Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń (wpłat).
Fundacja ~morze zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Do zobaczenia w tuBazie!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    130 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy "Dar Pomorza" został przekazany Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane