• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty Akwaforty z Vasylem Savchenko

Zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowych warsztatach w TuBazie, podczas których poznacie jedną z najciekawszych, wklęsłodrukowych technik grafiki warsztatowej akwafortę. Techniki ta, której początki sięgają XV wieku, spopularyzowana przez takich twórców jak np. Albrecht Dürer, błyskawicznie zdobyła uznanie artystów i jest przez nich stosowana do dnia dzisiejszego.

Na warsztatach będziecie tworzyć autorskie rysunki za pomocą igły na specjalnie przygotowanych miedzianych płytkach, które następnie będziecie trawić w kwasie tak, jak to robił Rembrandt i Goya. Po tym nastąpi najciekawszy moment, czyli drukowanie prac na profesjonalnej prasie drukarskiej i podpisywanie odbitek.

W trakcie zajęć każdy z uczestników zdobędzie wiedzę o tradycyjnej technice graficznej i stworzy swój własny nakład prac, który zabierze ze sobą do domu. Warsztaty z akwaforty są kursem skierowanym zarówno do początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

ZAPISY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScADGLGeCQMwwBbMYmcl1fG-uoNZldqS8fpGZK_ZqqOFcPSNQ/viewform

O PROWADZĄCYM
www.vasylsavchenko.com
Vasyl Savchenko twórca interdyscyplinarny, grafik, projektant, rysownik, wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki. Absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk, Wydział Malarstwa Monumentalnego oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Grafiki we Wrocławiu. Od najmłodszych lat zaangażowany w dziedzinach grafiki warsztatowej. Uczestnik i laureat licznych międzynarodowych konkursów i wystaw.

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Szekspirowskiego odbyła się w 2023 roku?