• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Warsztat kreatywnego pisania

Zapraszamy na warsztat kreatywnego pisania z Martą w naszej pracowni!
 

w każdy wtorek (do 10.06), godz. 16:00 - 18:00

Gdańsk, Siedziba Fundacji RC , ul....
Wstęp wolny
Co to za warsztaty?
To warsztaty, które pozwolą Ci zrozumieć, że potrafisz pisać, chcesz pisać i możesz pisać. Porozmawiamy o naszych pisarskich blokadach, uwolnimy się od nich i wspólnie wyruszymy w podróż przez słowa.

Tak w podróż. Bo to właśnie ona będzie motywem przewodnim naszego spotkania. Ćwiczenia, które przygotowałam pozwolą Ci znaleźć sposób wyrażania siebie w tekście, sprawią, że znajdziesz swój własny styl, spróbujesz różnych form, otworzysz się na nowe. W zaciszu uroczej pracowni poruszymy nasze najczulsze struny i nie robiąc ani kroku, odwiedzimy inne miejsca, kultury i czasy. To będzie niezapomniana przygoda. Wycieczka napędzana mocą wyobraźni!
 
Warsztaty to także okazja, by spotkać inne kreatywne kobiety, wesprzeć się wzajemnie, a nawet zawrzeć nowe przyjaźnie. Spędzimy czas kreatywnie, damy sobie przestrzeń do wsłuchania się w siebie, zrelaksujemy się i pobudzimy do twórczej pracy. Jeśli czujesz, że potrzebujesz przestawić myślenie na inne tory i podarować swojej kreatywności trochę uwagi te warsztaty są dla Ciebie!
Gwarantuję, że zawędrujesz w pisarskie rejony, które dotychczas, były poza zasięgiem wzroku. Spędzimy 3-4 godziny w klimatycznej pracowni, odcięte od świata zewnętrznego, jego problemów i pędu. To będzie czas dla nas i naszych twórczych pragnień.
 
Dla kogo?
Dla wszystkich twórczych kobiet, które lubią wyrażać siebie poprzez słowa.
Dla początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z kreatywnym pisaniem i dla tych, które już w tym siedzą od jakiegoś czasu i potrzebują odświeżenia, pobudzenia, odpoczynku, by nabrać energii do nowych pisarskich projektów.
Dla tych, które już nazywają siebie pisarkami, i dla tych, które dopiero chciałyby się tak nazwać w przyszłości.
 
W planie mamy:
- spacer po krótkich formach literackich pobudzający jak stąpanie po mokrej trawie,
- kolory, zapachy, smaki pobudzamy zmysły słowami,
- emocje na celowniku międzygatunkowe potyczki z tekstem,
- reporterskim okiem opowiadaj, by angażować,
- i inne pisarskie przygody-niespodzianki,
 
Do tego:
- rozmowy o pisaniu, publikowaniu i rozwoju przy kawie i ciastku,
- w pełni babskie grono!
 
W cenie zawarto:
- kawa, herbata, słodka przekąska,
- materiały warsztatowe,
- upominki dla uczestniczek.
 
Prowadzenie: 
Marta Lenkowska
autorka powieści obyczajowych m.in. Wszystko już było i Droga białych kwiatów. Pisze zawodowo od pięciu lat. Ukończyła kursy pisarskie pod okiem znanych pisarzy, w tym roczny Kurs Kreatywnego Pisania w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie. Autorka nie tylko powieści, ale też opowiadań, felietonów, wywiadów i wierszy, które publikuje na blogu lenkowska.com. Lubi eksperymentować z różnymi gatunkami i formami i poszerzać pisarskie horyzonty.
Prowadzi autorskie warsztaty i kursy pisarskie online, a także konsultuje i recenzuje teksty. Stworzyła kurs video Projekt Powieść, który pomaga spełnić marzenie o napisaniu książki. Pisanie to jej pasja i jedyna fascynacja, w której trwa od lat.
 
Informacje praktyczne:
obowiązują zapisy,
- cena: 290 złotych od osoby,
maksymalna liczba Uczestniczek: 10
zapisy trwają do: 19.04.2024 lub do wyczerpania miejsc

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    290 zł
zapisy & wszystkie szczegóły: www.wolnoscsiostrom.pl

Opinie

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?