• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wannes Goetschalckx - Uwięziony | Stuck

Wannes Goetschalckx - UWIĘZIONY | STUCK

otwarcie rezydencji: 27.01.2017 r., w godz.: 17.00 - 20.00 
finisaż rezydencji: 24.02.2017 r., w godz.: 17.00 - 20.00
CSW ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk  


Artysta zamieszka w galerii. Wannes Goetschalckx będzie przebywał i pracował wyłącznie w sali wystawienniczej w CSW ŁAŹNIA 2, której nie opuści przez cały miesiąc. W tym czasie zwiedzający będą mogli obserwować artystę z wyznaczonego miejsca. 

Godziny otwarcia / odwiedzin: 
WT - ŚR, PT - NIEDZ 12.00 - 18.00
CZW 12:00 - 20:00


Drzwi do przestrzeni w której będzie przebywał Wannes Goetschalckx bedą otwarte tylko podczas otwarcia 27 stycznia w godzinach 17:00 - 20:00, następnie zostaną zamknięte na miesiąc. 

Miesięczna rezydencja artysty w CSW ŁAŹNIA w całości poświęcona zostanie pracy artystycznej. Goetschalckx swój pobyt zrealizuje wyłącznie w przestrzeni sali wystawienniczej, która stanie się jego miejscem do życia, mieszkania, tworzenia. W czasie trwania rezydencji artysta stopniowo zmniejszać będzie dostępną mu przestrzeń zabudowując się białymi ścianami, jednocześnie zamykając się coraz ciaśniej w śnieżnobiałej przestrzeni galeryjnego white boxu. 

Wannes Goetschalckx tworzy performatywne instalacje, w których ważną rolę odgrywają możliwości i ograniczenia jego własnego ciała. Artysta zmaga się z przestrzenią i własnoręcznie wykonanymi obiektami. W swoje realizacje wprowadza elementy gry, humoru. Goetschalckx łączy przedmioty w rzeźbiarskie konstrukcje, które później wykorzystuje do działań performatywnych. 

"Bycie" i zmierzenie się artysty z wykreowaną przez niego przestrzenią/przedmiotem staje się punktem wyjścia do stworzenia dokumentacji, prezentowanej następnie jako wideo.  

Goetschalckx eksploruje zagadnienie emocjonalnych i fizycznych ograniczeń narzucanych przez środowisko w którym żyjemy. Rzucając fizyczne i psychiczne wyzwania własnemu umysłowi i ciału, artysta odkrywa w swoich pracach, w jaki sposób ograniczenia narzucone przez samego człowieka i ideologie wpływają na ludzkie życie.

Więcej informacji: www.laznia.pl

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?