stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wakacje Warte Wschodu - warsztaty

Zapraszamy dzieciaki w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży na wschód! Podczas cotygodniowych warsztatów wakacyjnych odwiedzimy naszych najbliższych sąsiadów. Poznamy bohaterów walczących ze smokami, zgłębimy tajniki sztuk pięknych i rzemiosła, a także odkryjemy piękno kryjące się w cyrylicy.

4 - 31 sierpnia 2021, godz. 12:00

Sopot,
bilety 10 zł
ulgowy 8 zł

w każdy wtorek (do 31.08), godz. 12:00 - 13:30

bilety 10 zł
Zajęcia odbywają się w różnych przestrzeniach muzeum w wakacyjne wtorki w godz. 12:00 - 13:30.
Miejsce zbiórki: hol przy muzealnej kasie.

PROGRAM WARSZTATÓW

03.07 | ARTYSTYCZNE REWOLUCJE

Wciągniemy Was w geometryczną zabawę z rosyjskim malarzem, Kazimierzem Malewiczem. Podczas zajęć udowodnimy, że matematyka i sztuka mogą mieć ze sobą dużo wspólnego! Stworzymy małe instalacje artystyczne i umieścimy je w przestrzeni muzeum.

10.07 | HRECZKI I SASANKI WPLECIONE W WIANKI
Poznamy barwne elementy ukraińskich (i nie tylko!) strojów narodowych. Opowiemy o ich symbolice i pomożemy rozszyfrować, co oznaczają poszczególne kolory. Wspólnie zrobimy tradycyjne wianki, a stworzonymi z nich kompozycjami ukwiecimy przestrzeń portu.

17.07 | PIŁKA JAK RAZ W GRZE!
Piłkarskie emocje po mundialu w Rosji jeszcze nie opadły! Dołączcie do naszej MEGa drużyny! Spróbujemy też znaleźć osoby, którym można kibicować niekoniecznie w strzelaniu bramek. Przypatrzymy się barwom narodowym z całego świata. W końcu "mundial" znaczy światowy.

24.07 | KOTYGOROSZKO CO POKONAŁ SMOKA
Zagłębimy się w świat wschodnich baśni i legend. Poznamy bohaterów baśni z Rosji, Ukrainy i Białorusi, a na koniec stworzymy nowe opowieści inspirowane tymi tajemniczymi postaciami.

31.07 | TOCZKA W TOCZKĘ? WCALE NIE, CZYLI WSCHODNIA RÓŻNORODNOŚĆ!
Zastanowimy się co może łączyć ludzi, którzy pochodzą z różnych krajów. Zapraszamy was do dyskusji, podczas której wysłuchamy Waszych pomysłów - co oznacza słowo wielokulturowość i jak poradzić sobie w całkiem nieznanym dotychczas miejscu.

07.08 | TALIZMANY ZNAD DNIEPRU
Zabierzemy Was w magiczny świat słowiańskich amuletów. Żarnuszka, Karmicielka czy Podróżniczka - każda z nich miała swoje wyjątkowe zadanie. Na warsztatach wspólnie wykonamy lalkę-motankę we współczesnej wersji.

14.08 | KRASNE CERKWIE Z KIJOWA, MIŃSKA I MOSKWY
Czy wiecie co to są cerkwie? Podczas warsztatów dowiemy się jaką spełniają funkcje i dowiemy się więcej o ich architekturze. Może sami zostaniemy konstruktorami tych pięknych budynków?

21.08 | DAWAJ W TANY! PLĄSY Z CZAJKOWSKIM
Załóżcie wygodne buty i wytężcie słuch, bo zabierzemy Was w podróż w muzyczny świat kompozytora Piotra Czajkowskiego, twórcy "Jeziora łabędziego". Będziemy tańczyć i bardzo aktywnie się bawić.

28.08 | Привет! Привіт! Прывітанне! CZEŚĆ!
Polski język brzmi dosyć podobnie do rosyjskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Dlaczego więc wschodnie pismo jest tak różne od polskiego alfabetu? Na warsztatach poznamy różne litery cyrylicy, wybierzemy się też w teren w poszukiwaniu tych znaków w gdyńskim porcie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz numeru telefonu opiekuna).

Koszt: 10 zł za jedne zajęcia, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada:

 

Najczęściej czytane