• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"W poszukiwaniu szczęścia" - Magdalena Giesek

Barwne obrazy Magdaleny Giesek w Gdańsku - Centrum Handlowe Osowa 5 listopada zaprezentuje wystawę prac Magdaleny Giesek, której kolory od zawsze towarzyszyły jej twórczości. Wystawę zatytułowaną "W poszukiwaniu szczęścia" charakteryzuje feeria barw, niezwykłe kształty, szalone pejzaże. Bogata mieszanka pomysłów i motywów, tworzą niecodzienną fuzję tego, co najpiękniejsze w kolorze i najbardziej fascynujące w kontakcie z odbiorcą.

23 marca - 30 września 2022

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 14 zł

19 maja - 31 lipca 2022, godz. 10:00

bilety 6 zł
ulgowy 4 zł
Zdecydowanie najsilniejszą stroną malarstwa Magdaleny Giesek jest kolor. Jej prace zmuszają do refleksji i tworzenia własnej interpretacji - sprawiają wrażenie malowanych, sennych, barwnych wizji. Artystka w swoich dziełach przeprowadza widza do świata pełnego barw i kształtów.

Pasję do malarstwa artystka odkryła podczas pobytu w Ameryce Południowej w 2002 roku. Prace są wytworem jej wyobraźni, odbiciem stanu ducha, przeżyć i emocji. "Rozkoszne pejzaże i egzotyczne kształty otworzyły mnie na kolor, który stał się moją ulubioną formą wyrazu artystycznego" - mówi o sobie malarka, ilustratorka.

Malarstwo Magdaleny Giesek jest bardzo barwne i radosne. W pracach przewijają się liczne postacie oraz świat fauny i flory - wszystko to, co cechuje ten niewiarygodny kontynent o niezwykle zróżnicowanym krajobrazie, pełnym bioróżnorodności. Niezwykłe obrazy, charakteryzujące się kontrastowymi barwami, zachwycą każdego zwiedzającego. Prace artystki można znaleźć w kolekcjach na całym świecie. Jej płótna były wystawiane w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech, a nawet Japonii i Kolumbii.

Magdalena Giesek urodziła się w 1979 w Gdańsku. Tu mieszka i tworzy. Ukończyła studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Jest też absolwentką Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. I to właśnie Ameryka Łacińska w dużej mierze definiuje jej pracę artystyczną.

Malarka stworzyła również ilustracje do Śpiewnika Gdańskich Lwiątek. Obraz zatytułowany "Ojo Felino" został nagrodzony w konkursie zorganizowanym w hiszpańskiej Totanie. Artystka była dwukrotną stypendystką Fundacji dla Artystów hiszpańskiego rzeźbiarza Lucasa Karrvaza. W 2020 otrzymała stypendium dla twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która spośród oper, prezentowanych w ostatnich latach w Gdańsku, pokazana została premierowo w 1950 roku i jest uważana za początek działalności Opery Bałtyckiej?