• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

W pałacu luster Binah | Marta Wawrzynowicz

W Pałacu luster Binah jest wystawą o iluzjach, jakie stwarza malarstwo - owo dwuwymiarowe, tradycyjne medium.

28 kwietnia - 28 sierpnia 2022, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,

12 - 25 sierpnia 2022, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Marta Wawrzynowicz - ur. 1992 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową. Finalistka konkursów ogólnopolskich i ogólnoświatowych m.in.: 2019- Nord Art, Kunstwerk Carlshutte, Büdelsdorf, 2018- Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie" w Galerii Słodownia w Poznaniu, 2017- Walter Koschatzky Kunst-Preis 2017" w Museum of Modern Art MuMoK w Wiedniu, 2016- Ogólnopolski konkurs malarski im. Leona Wyczółkowskiego" w BWA w Bydgoszczy, 2015- Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora" w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku, 2015- XI Ogólnopolskie Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego" w galerii BWA w Olsztynie. W 2016 roku otrzymała nagrodę Galerii Sztuki w Legnicy w konkursie malarskiem Promocje" oraz stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku dla najlepszych studentów. W roku 2020 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mojemu malarstwu towarzyszą praktyki pozwalające zagłębić się w własną podświadomość. To stamtąd pochodzą obrazy, które maluję i każdy z obrazów jest kolejnym schodkiem do zrozumienia całości.
Posługuje się malarstwem realistycznym, bo samo w sobie oddaje problem postrzegania rzeczywistości. Różne konwencje realizmu, to różne konwencje tego co uważamy za prawdziwe.
Poprzez zabiegi łudzące widz może poczuć się częścią obrazu. Przestrzeń widza i obrazu łączą się- zaczyna się gubić i zostaje postawiony przed pytaniem o to, która rzeczywistość jest prawdziwa
.-
Marta Wawrzynowicz

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na Darze Pomorza można było zobaczyć spektakl: