• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

W ogrodzie sztuki. Spotkanie z Agnieszką Wołodźko z okazji 35-lecia pracy twórczej

Jubileuszowe spotkanie z artystką i kuratorką Agnieszką Wołodźko. Powodem do świętowania jest przyznanie artystce Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji 35-lecia pracy twórczej. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza że to właśnie Nadbałtyckie Centrum Kultury rekomendowało uhonorowanie p. Wołodźko. Jest to wszechstronna twórczyni, z którą współpracujemy już od wielu lat - ostatnio przy międzynarodowych projektach "Memory of Water" oraz "Shared History".

14 maja - 30 czerwca 2022, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 11

sobota, godz. 13:00 - 16:30

Gdańsk,
bilety 130 zł
Kup bilet
Spotkanie połączone będzie z promocją wydanego właśnie katalogu prezentującego twórczość artystki pt. "Agnieszka Wołodźko. Dźwięk Ciszy". W rozmowach z zaproszonymi gośćmi/ gościniami poznamy także interesujące wątki związane z twórczością Wołodźko. W dyskusji udział wezmą: Mariola Balińska, Aleksandra Grzonkowska, prof. Maria Mendel, Anna Ratajczak-Krajka oraz prof. Tomasz Szkudlarek.

Życiorys artystyczny jubilatki:
Artystka, kuratorka i badaczka kultury. W swojej twórczości zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami. Realizuje warsztaty dla różnych grup społecznych, publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej. Łączy pasję ogrodniczą ze sztuką zaangażowaną.

Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który słynny polski reżyser rozpoczynał karierę teatralną w Teatrze Wybrzeże?