stat
Impreza już się odbyła

W kartach zapisane. 50 lat UG w katalogu kartkowym

Zapraszamy na wystawę pt. W kartach zapisane. 50 lat UG w katalogu kartkowym, którą można oglądać w Bibliotece Głównej UG w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 53, a swoje wrażenia zapisać w wyłożonej na I piętrze księdze pamiątkowej.

10 - 30 grudnia 2021, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

13 lutego 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 10:00 - 16:00

Katalog kartkowy, dawniej niezbędny w każdej bibliotece, obecnie coraz rzadziej pełni funkcję informacyjną. Uporządkowane alfabetycznie lub rzeczowo karty, dziś już nieco zapomniane, były niegdyś drogowskazem po labiryntach biblioteki.

Karty są różne - są ich tysiące, pisane ręcznie, pisane na maszynie - każda z nich jest niepowtarzalna. Kryją się za nimi nie tylko osobowości naukowe, lecz także oddani swojej pracy bibliotekarze. Pisane były z wielką dbałością o szczegóły, a niektóre z nich wręcz z kaligraficzną precyzją.

W kartach zapisane - 50 lat UG to wybór kilkudziesięciu kart z katalogu kartkowego Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Opisane na nich prace wykładowców UG gromadzone są przez Bibliotekę od początku jej istnienia. Oglądając karty, śledzimy historię naszej uczelni. Wystawę można oglądać od 10 stycznia w Bibliotece Głównej UG. Zapraszamy.

Projekt graficzny: Dominika Skutnik
Koordynatorki projektu: Katarzyna Dunajska, Katarzyna Wawrzynkowska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska aktorka i malarka Beata Poźniak od lat mieszka poza granicami kraju. Jest inicjatorką wprowadzenia w USA oficjalnych obchodów: