• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy na koncert z okazji upamiętnienia 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, który odbędzie się 1 września 2018 r. o godz. 18:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

maj 22

niedziela, godz. 18:00

bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
Bilety wyprzedane
paź 21

piątek, godz. 19:00 - 21:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 139 - 219 zł

Koncert "W hołdzie wolności" będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów przepełnionych siłą, niezłomnością i marzeniami narodu w oryginalnych, jazzowych aranżacjach autorstwa znanego na całym/ w świecie pianisty, aranżera i kompozytora, Andrzeja Jagodzińskiego, zdobywcy dwóch Fryderyków: Jazzowy muzyk roku Jazzowa płyta roku.

koncerty w Trójmieście


W programie koncertu "W hołdzie Wolności" znajdą się powszechnie znane utwory patriotyczne z różnych okresów historii Polski.

Muzycy wystąpią w składzie:
Andrzej Jagodziński- fortepian, akordeon
Nula Stankiewicz- wokal
Agnieszka Wilczyńska- wokal
Czesław Bartkowski- perkusja
Adam Cegielski- kontrabas
Janusz Strobel- gitara
Robert Murakowski- trąbka

Utwory, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu:

Preludium E-mol Fryderyk Chopin
Deszcz jesienny deszcz Marian Matuszkiewicz
Wojenka
Piosenka o mojej Warszawie Albert Harris
Pałacyk Michla Józef Szczepański
Warszawo ma Oberfeld Casimir Georges
Czerwone maki na Monte Cassino Longin Alfred Schütz
Nie pytaj o Polskę Grzegorz Ciechowski
Biały Krzyż Krzysztof Klenczon
Jędrusiowa dola Henryk Fajt
Dęby Jacek Kaczmarski
Nim wstanie dzień Krzysztof Komeda
Mury Jacek Kaczmarski

Andrzej Jagodziński - jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog. Laureat festiwalu "Złota Tarka" w 1979 roku. Współpracował z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. W 1993 roku założył trio firmowane jego nazwiskiem, które zasłynęło dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński Trio odniosło wielki sukces artystyczny i komercyjny (albumy "Chopin", "Chopin Once More", "Les Brillantes", "Sonata b-moll"), koncertując niemal na wszystkich kontynentach (m.in. w Jazz Yatra - Bombay, Ost -West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival). Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt. W 2014 roku płyta CHOPIN została uznana przez fanów najlepszą płytą jazzową ostatniego 20-lecia.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
- dostępne w kasach Muzeum oraz na stronie www.muzeum1939.pl

Opinie (1)

 • Moje pokolenie

  Oglądałam koncert bo to ważna uroczystość i ważne miejsce. Dlaczego artyści tak fałszowali? Dlaczego powykrecali tak muzykę,że młode pokolenie nawet nie skojarzyło to z piękną tradycją polskiej muzyki wolnościowej? To smutne.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakim tytułem zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski w Gdyni?