• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

W gąszczu

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz. 20 min.
w ramach wydarzenia:
FETA - XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
6.0
2 oceny
Uranopolis
W gąszczu

o teatrze:
Mówiąc wprost, Uranopolis nie jest teatrem, to Artystyczną Wspólnota. Założony został w 2006 roku przez byłego nauczyciela historii i dziennikarstwa Moskiewskiej Międzynarodowej Szkoły Filmowej Vitalego Semionoffa i przez Germana Pikusa - absolwenta Warsztatów Vahramajevych i również dawnego nauczyciela Szkoły.

Problemem numer jeden dla Uranopolis było: dlaczego studenci Warsztatów Vachramajevych, osiągnąwszy tak wysoki poziom artystyczny, po ukończeniu zajęć mieliby nigdy nie wrócić do świata teatru? Powód był bardzo prosty: pomino upadku ZSRR przed dwudziestoma laty, większość wyższych szkół artystycznych w Rosji unika kształcenia producentów teatralnych - to wciąż bardzo rzadko spotykany zawód. Do 2007 roku studenci Varhamajevych nie widzieli Internetu, w ogóle nie wiedzieli, jak stworzyć własną stronę internetową. Od tamtego czasu zrobili ogromne postępy, ale nawet podczas przygotowań wyprawy na festiwal FETA i Avignon Le Off wszystko, co robili, było dla nich nowe. Między Moskwą a Europą przepaść nie jest duża, ale między Barnaułem a Europą - ogromna.

Uranopolis porusza problem obecności sztuki w zwyczajnym świecie, z kłopotami z pieniędzmi, dziećmi, depresją...

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie 1 zablokowana

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery