stat
Impreza już się odbyła

W estetyce nowoczesności

Wydarzenie w ramach

Pasja do wzornictwa powstaje z bagażu doświadczenia, wiedzy, bliskiego obcowania z rzadkimi, niezwykłymi rzeczami. W przedmiotach ukryte są historie ludzi, czasów, a często także wyobrażeń danej epoki nt. nowoczesności. Nowoczesność w zależności od dekady czerpała z odmiennych wartości, przybierała różne formy, nieraz bardziej swojskie, inspirowane np. sztuką ludową, a nie raz zupełnie oderwane od codzienności, wręcz futurystyczne.

W piątkowe popołudnie zapraszamy na warsztaty edukacyjno-konserwatorskie. Będzie to druga odsłona cyklu Estetyki, pt. "Inspirowane kosmosem i fantastyką" - polskie wzornictwo futurystyczne".

Wydarzenie odbywa się w ramach Gdynia Design Days
Wydarzenie na Facebooku

Część I - prelekcja z prezentacją mini wystawy. Prowadzący opowie o dorobku polskich projektantów, którzy insirowali się przedwojennymi, futurystycznymi projektami oraz kolekcjami. Pojawią się przykłady historii nowożytnej, które miały istotny wpływ na stylistykę przedmiotów, tj.: podbój kosmosu, fascynacja tematyką ufo, literatura science fiction oraz odkrycia z dziedziny biologii. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane oryginalne, kolekcjonerskie przedmioty, tj. fotel w kształcie ufo, czy lampy włoskich projektantów.

Prowadzenie: Adam Szczepański
Godz.: 14:00 - 16:00
BOX 306 / Podziemie Hali Łukowej
Zapisy: https://evenea.pl/event/wykladwestetycenowoczesnosci/

Część II - warsztat konserwatorski, podczas którego uczestnicy wezmą udział w praktycznych zajęciach renowacji przedmiotów z kolekcji polskiego dizajnu,w tym: mebli, elektroniki, czy detali wyposażenia wnętrz. Spotkanie umożliwi poznanie ciekawych sposobów i technik, dzięki którym uczestnik, w domowych warunkach będzie mógł samodzielnie przywrócić "blask" oraz sprawność przedmiotów vintage. Przedmioty te posiadają często wysokie walory estetyczne, projektowe i materiałowe oraz sentymentalne.

Prowadzenie: Mirosław Studniak
Godz.: 16:15 - 19:00
BOX 331 / Podziemie Hali Łukowej
Zapisy: https://evenea.pl/event/warsztatywestetycenowoczesnoscikopia1/

Obowiązują zapisy, udział bezpłatny!

Miejscem partnerskim jest Muzeum Kameralne Hal Targowych oraz Giełda Vintage "z koca i z ręki".

Regulamin:
http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html

Hale Targowe Gdynia
www.haletargowegdynia.pl

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?