• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

W CH Osowa można podziwiać Czarujące krajobrazy

Odwiedzający CH Osowa mają teraz możliwość przenieść się wprost do urokliwych zakątków świata, takich jak Madagaskar, Dominikana czy Wyspy Zielonego Przylądka. A to za sprawą nowej wystawy fotografii, prezentującej Czarujące obrazy. Autorem prac jest Andrzej Zagórski, taternik, alpinista i fotograf.

1 lutego - 30 czerwca 2024

Gdańsk,
bilety 45 zł
ulgowy 35 zł

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
W czasie ferii zimowych CH Osowa otworzyła przed mieszkańcami Trójmiasta pełen wachlarz różnorodnych rozrywek dla dzieci i dorosłych. Wśród nich coś dla siebie znajdą miłośnicy sztuki i natury.

W galerii sztuki CH Osowa można oglądać teraz nową wystawę fotografii Czarujące Krajobrazy Nature Art. Event2022. Jest to pierwsza prezentacja Andrzeja Zagórskiego, wybranych pejzaży z podróży do Dominikany, Madagaskaru, trekkingów w Jordanii i w Santo Antao, będącej jedną z Wysp Zielonego Przylądka.

Intencją autora zdjęć jest przekazanie zwiedzającym wystawę, subtelnych, ciepłych emocji, którymi promieniują te urokliwe sanktuaria natury. Lasy namorzynowe, wysepki w rezerwacie ptactwa, dla nas egzotycznego, unikalne-bajkowe formacje skalne, wulkaniczne i tektoniczne, przepiękne monumentalne klify. Jedne miejsca natura obdarzyła soczystą dziką i uprawową roślinnością inne obdarowała kwiatami pustyni. W każdych z tych miejsc osadnicy próbowali stworzyć sobie oazy z warunkami do bezpiecznego życia i rozwoju potomstwa. Chroniono się i walczono z najeźdźcami, piratami, łowcami niewolników, z tępiącymi kulturę, tradycję, religię czy grabiącymi ich majątek opisuje Andrzej Zagórski.

Autor wystawy zachęca również do zapoznania się z bogatą historią mieszkańców tych prezentowanych na zdjęciach terenów, co pozwoli z pewnością nadać kontekst i nową perspektywę prezentowanym na wystawie kadrom.

W zimowym czasie CH Osowa stała się prawdziwym centrum rozrywki i kultury. Obecnie można odwiedzać u nas interaktywną wystawę prehistorycznych stworów Dino World, Wystawę Pająków, wystawę wesołych Potworów z legend i baśni czy Wystawę Superbohaterów. Dla fanów adrenaliny mamy otwarty tor elektrycznych gokartów Crazy Carst. Nie mogliśmy zapomnieć przy tym o miłośnikach sztuki. Zapraszamy ich na nową wystawę fotografii i jednocześnie niesamowitą podróż do malowniczych, odległych krain mówi Radosław Rudziński, drektor Centrum Handlowego Osowa.

Czarujące Krajobrazy można podziwiać w CH Osowa do 29 lutego, codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych, w godzinach otwarcia centrum tj. od 9.00 do 21.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Opinie

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?