stat
Impreza już się odbyła

Vasyl Savchenko - wystawa grafik wg. poezji Aleksandra Najdy

Vasyl Savchenko - Sprawozdanie z piaskownicy. Wystawa grafik, rysunków i sitodruków w oparciu o poezję Aleksandra Najdy.

17 grudnia 2019 - 31 marca 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Sprawozdanie z piaskownicy jest refleksją nad życiem przechwyconą w locie przez
słowo, węgiel, wodę i ... niczemu niewinny komputer.

Wydarzenie jakie mają Państwo przed sobą jest rezultatem bliskiej współpracy dwóch nawzajem przenikających się światów. Jest wynikiem uwolnionej od ról interpretacji. Jest grą, grą w klasy, jak to kiedyś wspaniale określił jeden z wielkich, południowoamerykańskich pisarzy. Dziecinną zabawą na podwórku, chodniku, szkolnym boisku. Jest też twórczą kolizją środków wyrazu, odmiennych wrażliwości, różnicy pokoleń, szerokości geograficznych, z której obaj uczestnicy Vasyl Savchenko i Aleksander Najda wychodzą wzbogaceni o kolejne skupione na sobie, ostrożne, pełne wzajemnego respektu doświadczenie.

Vasyl Savchenko - urodzony w 1994 roku we Lwowie. Twórca interdyscyplinarny, grafik, projektant, rysownik. Wykładowca w Pracowni Technik Cyfrowych na Wydziale Grafiki Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od najmłodszych lat zaangażowany w dziedzinach grafiki warsztatowej. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów i wystaw.

http://vasavart.com

Aleksander Najda - urodzony w Wałbrzychu (1956), jest synem Polaka i Rosjanki. Poeta, historyk sztuki, wielbiciel współczesnej muzyki poważnej. Po szkole średniej wyemigrował do USA i przez dwadzieścia lat podróżował po świecie, zajmując się, jak sam mówi, życiem samym w sobie. W końcu założył rodzinę i osiadł w Chicago. Poza malarstwem jego wielką pasją są biegi maratońskie, których dotychczas ukończył kilkadziesiąt.

Harmonogram:

19:00 - Oficjalne otwarcie wystawy
21:00-24:00 - Afterparty

---

Organizatorzy:

~morze
tuBaza
Miasto Gdynia

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Gdynia.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakim tytułem zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski w Gdyni?