stat
Impreza już się odbyła

Vasyl Savchenko - wystawa grafik wg. poezji Aleksandra Najdy

Vasyl Savchenko - Sprawozdanie z piaskownicy. Wystawa grafik, rysunków i sitodruków w oparciu o poezję Aleksandra Najdy.

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
wrz 25-27

piątek - niedziela, godz. 12:00

Sopot, Plac Zdrojowy 2
Wstęp wolny
Sprawozdanie z piaskownicy jest refleksją nad życiem przechwyconą w locie przez
słowo, węgiel, wodę i ... niczemu niewinny komputer.

Wydarzenie jakie mają Państwo przed sobą jest rezultatem bliskiej współpracy dwóch nawzajem przenikających się światów. Jest wynikiem uwolnionej od ról interpretacji. Jest grą, grą w klasy, jak to kiedyś wspaniale określił jeden z wielkich, południowoamerykańskich pisarzy. Dziecinną zabawą na podwórku, chodniku, szkolnym boisku. Jest też twórczą kolizją środków wyrazu, odmiennych wrażliwości, różnicy pokoleń, szerokości geograficznych, z której obaj uczestnicy Vasyl Savchenko i Aleksander Najda wychodzą wzbogaceni o kolejne skupione na sobie, ostrożne, pełne wzajemnego respektu doświadczenie.

Vasyl Savchenko - urodzony w 1994 roku we Lwowie. Twórca interdyscyplinarny, grafik, projektant, rysownik. Wykładowca w Pracowni Technik Cyfrowych na Wydziale Grafiki Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od najmłodszych lat zaangażowany w dziedzinach grafiki warsztatowej. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów i wystaw.

http://vasavart.com

Aleksander Najda - urodzony w Wałbrzychu (1956), jest synem Polaka i Rosjanki. Poeta, historyk sztuki, wielbiciel współczesnej muzyki poważnej. Po szkole średniej wyemigrował do USA i przez dwadzieścia lat podróżował po świecie, zajmując się, jak sam mówi, życiem samym w sobie. W końcu założył rodzinę i osiadł w Chicago. Poza malarstwem jego wielką pasją są biegi maratońskie, których dotychczas ukończył kilkadziesiąt.

Harmonogram:

19:00 - Oficjalne otwarcie wystawy
21:00-24:00 - Afterparty

---

Organizatorzy:

~morze
tuBaza
Miasto Gdynia

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Gdynia.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?