• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Vademecum Filozoficzne

W przerwie między świętami a Sylwestrem zapraszamy na ostatnie Vademecum Filozoficzne w tym roku. To otwarta dyskusja filozoficzna prowadzoną w ramach naszego projektu: "Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane" w Cafe Księgarni Vademecum.

Spotkanie rozpoczniemy głosowaniem na temat do dyskusji. Nasze propozycje na najbliższe spotkanie to:
1. Czym jest przeznaczenie?
2. Jaką rolę pełni dzisiaj mit?
3. Czy istnieją obiektywne warunki bycia szczęśliwym?

O projekcie
Nasz cykl to w pierwszej kolejności otwarte dyskusje filozoficzne realizowane w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni. Inspirację stanowi sprawdzona formuła Sokrates Cafe, w której uczestnicy na początku wybierają temat dyskusji w drodze głosowania. Rozmowa jest moderowana, uczestnicy starają się posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi o filozofowanie zgodne z rozumem, "który jest najlepszym doradcą", jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień być może nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.

"Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane" to również seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Organizator:
Miasto Gdynia, Fundacja Vademecum

Partnerzy:
Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe, Konsulat honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie, Muzeum Miasta Gdyni, Teatr Gdynia Główna

Patroni medialni:
Radio Gdańsk S.A., Filozofuj, Tygodnik Powszechny, Teologia Polityczna,Machina Myśli, Copernicus Center Press www.ccpress.pl, FundacjaCopernicus Center for Interdisciplinary Studies, Filozofia w Praktyce,Kwartalnik Artystyczny Bliza, Gdyńska Strefa Kultury

Opinie

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?