stat
PATRONAT

VII Festiwal Teatrów Studenckich START

  • wtorek - sobota, 1 - 5 czerwca
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Festiwal Teatrów Studenckich START to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. Festiwal wspiera twórczość studentów, którzy nie są związani z uczelniami artystycznymi, a teatr jest ich pasją, której poświęcają swój wolny czas. START to uzupełnienie luki, braku stałego miejsca prezentacji twórczości studenckiej.

VII edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku i będzie transmitowane przez platformę Vimeo. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowane 10 spektakli konkursowych. Dodatkowo w ramach "after party" wystąpi zespół muzyczny, instrumentalista oraz stand-uper. Przeprowadzone zostaną także warsztaty.

Festiwal organizowany jest od 2014 roku. Biorą w nim udział teatry studenckie z uczelni nieartystycznych z całej Polski. Organizatorzy podążają za ideą, w myśl której Festiwal Teatrów Studenckich ma dotrzeć wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie chcą dzielić się swoimi przemyśleniami i twórczością. Dlatego poprzednie edycje odbywały się w różnych miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Kielcach. Kolejna edycja miała odbyć się w Gdański i Sopocie, jednak z powodu niestabilnej sytuacji epidemicznej, przeprowadzenie wydarzenia w dotychczasowej formule stało się niemożliwe.

W związku z tym organizatorzy postanowili, że dostosują się do otaczającej rzeczywistości i VII edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START odbędzie się online i będzie transmitowana na stronie http://festiwalstart.pl/.

- Chcemy stworzyć kilkudniowe wydarzenie, które odbędzie się w sieci, jednak z zachowaniem charakteru festiwalu. Nieśmiało liczymy, że chociaż finał uda zorganizować się stacjonarnie - mówi Remigiusz Kula, dyrektor festiwalu.

Festiwal START odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowane 10 spektakli konkursowych. Zostaną one ocenione przez jurorów.
Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę Grand Prix.

W ramach festiwalu organizowane będą wydarzenia dodatkowe:
- warsztaty online (Nowe technologie dla nieinformatyków: grafika, infografika, Stress resilience, czyli jak się uodpornić na stres, Don't Panic, Organize)
- występy muzyczne (recital saksofonisy Marka Stępniaka)
- koncert zespołu "Funkasanki"
- stand- up w wykonaniu Michała Łobejko
- warsztaty z aktorami z Akademii Krakowskiej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: