stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale"

Kolejna edycja Festiwalu Muzyki Współczesnej "Nowe Fale" przed nami. W dniach 22, 23, 26 i 27 listopada zapraszamy na festiwalowe koncerty.

PROGRAM

22.11.21
godz. 18:00
Koncert Kameralny


Wykonawcy:
Rafał Jędrzejewski, Ewa Liebchen - flet, Igor Torbicki - fortepian
Marta Różańska - obój, Izabela Paszkiewicz - fortepian
Program:
Pierre Metral: Soliloques na obój i fortepian
Krzysztof Jurczak: nowy utwór*
Marek Czerniewicz: Aria w dawnym stylu - (arr. na obój i fortepian)
Anna Rocławska-Musiałczyk: Effulgence - (arr. na obój i fortepian)*
Manuel Salas: Densidad'ome na obój, fortepian i noisemaker *
Tadeusz Dixa - Wariacje na flet i fortepian*
Andrzej Dziadek - Capriccio per flauto solo
Krzysztof Olczak - utwór w trakcie komponowania*
Dariusz Przybylski - Onyx na 2 flety (piccolo, flet i flet altowy)
Marek Czerniewicz - Rain Heart na flet i fortepian*

godz. 19:30
Warsztaty wykonawstwa muzyki współczesnej
Prowadzenie: Rafał Jędrzejewski,
Marta Różańska

23.11.21
godz. 18:00
Koncert kameralny


Wykonawcy:
Dorota Zimna klawesyn
Stanisław Miłek - akordeon
Program:
Andrzej Krzanowski - Wiatr echo niesie po polanie (1981)
Piotr A. Komorowski - Suita marsjańska (2021) Startujemy Wśród gwiazd, W stanie nieważkości, Lądowanie na Marsie, Oberek kosmiczny
Krzysztof Olczak - Preludium i fuga (dedykowane Jerzemu Kaszubie)
Michał Moc - Missa na klawesyn I akordeon (2014)
Marcin Gumiela - Time dilation (2020)

25.11.21
godz. 18:00
Koncert orkiestrowy


Wykonawcy:
Michał Szczerba - waltornia,
Paweł Zagańczyk - akordeon,
Orkiestra Sinfonietta Pomerania, Tadeusz Dixa - dyrygent
Program:
Piotr Jędrzejczyk - 4 Obrazki dziecięce
- Kwartiuda
Krzysztof Olczak - Anioły ciemności
Andrzej Dziadek - ...a la valse (wersja na orkiestrę kameralną 2021)*
Tadeusz Dixa - Koncert na róg i orkiestrę (wersja na orkiestrę kameralną 2021)*

27.11.21
godz.18.00
Koncert finałowy


Wykonawcy:
Zespół Art'n' Voices
Program:

1. Michał Ziółkowski - Peace

2. Szymon Godziemba Trytek - The Ackerman Steppe

3. Jakub Szafrański - I Dreamt a Dream


Blok muzyki sakralnej:

4. Paweł Łukaszewski - Szczęśliwa Nocy

5. Anna Rocławska-Musiałczyk - Bibi, Synkù, Bi - Parafraza kolędy kaszubskiej Witosławy Frankowskiej

6. Marek Raczyński - Te lucis ante terminum

Blok muzyki kompozytorów gdańskich:

7. Adam Diesner - Jezësu, bôczë na mie*

8. Kamil Cieślik - In Danzig

9. Anna Rocławska-Musiałczyk - The Midnight Song


Blok muzyki filmowej:

10. Zuzanna Falkowska - A Lullabye for the Night

11. Krzysztof Komeda/arr. Anna Rocławska-Musiałczyk - Rosemary's Baby

* prawykonanie


festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?