stat
Impreza już się odbyła

VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Barwy i Faktury - Gdynia 2011

  • 22 sierpnia - 18 września 2011
  • Muzeum Miasta Gdyni
    Gdynia, Zawiszy Czarnego 1  mapa
    Organizator: ERA-ART
  • 7ulgowy 4
    sprzedaż: 58 662-09-10

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - BARWY i FAKTURY - Gdynia 2011 pod honorowym patronatem Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu RP.

Biało-Czerwona - wystawa

10 - 21 listopada 2018, godz. 08:00 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny


Gala rozdania nagród odbyła się 21 sierpnia 2011r. w trakcie otwarcia wystawy pokonkursowej, która jest eksponowana na dwóch poziomach muzeum do dnia 18 września 2011r.

Celem biennale jest zorganizowanie przeglądu współczesnych możliwości kreacji artystycznej w różnych technikach stosowanych w malarstwie i tkaninie unikatowej.

Śladem lat ubiegłych, na wystawie pokonkursowej będzie można zobaczyć dzieła o wybitnych walorach artystycznych, przedstawiające nowe, nietypowe rozwiązania, odrzucające komercję.
Organizatorzy przygotowali dla laureatów nagrody pieniężne i rzeczowe.

Jury w składzie - prof. Andrzej Banachowicz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (przewodniczący jury), prof. Teresa Miszkin - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Barbara Konarska - artysta malarz - Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART wyłoniło niżej podane prace do II etapu konkursu, które składają się na wystawę pokonkursową:

MALARSTWO
Andrzejewska Małgorzata, Poznań, "Rozłam", "Czarny staw",
Angier - Sroka Dagmara, Legnica, "Zmieniłam zdanie",
Borowski Waldemar, Warszawa , "Refleksja",
Budenko Agnieszka, Gdynia, "Pod kobiecością",
Bukowski Tomasz, Wierzbięcice, "Bez tytułu",
Cedrzyńska Beata. Gdynia, "Wejrzenie" dyptyk,
Ciechanowska Joanna, Londyn, "SVALBARD - zmiana klimatu",
Czerniawska Małgorzata, Poznań, "Migotanie z serii Uzależnienia",
Czerniawski Józef, Sopot, "Bez tytułu",
Dombek -Rybczyńska Iwona, Orneta, "Odpoczynek",
Dorobek Agata, Poznań, "30 cudownych dni",
Dudek Joanna, Kalisz, "O skanowaniu, świadomości i żartach I",
Dudek Robert, Kraków, "Wszystko czego nam robić nie wolno-2",
Ganoza Ferrer Luis, Peru, "Pablo",
Głowacka Agnieszka, Łódź, " HANAMI",
Gogół Magdalena, Ruda Kozielska, "Trochę",
Góra Sławomir, Gdynia, "Ela na tarasie",
Ignasiak Aleksandra, Łódź, "Obraz przestrzenny- postument",
Ilyina Wiktoria, Grodno, "Miasto za oknem",
Jadczuk Aleksandra, Gdańsk, "Bez tytułu", (niebieski)
Jarzemska - Misztalska Bogna, Warszawa, "Oko",
Juszczak Katarzyna, Poznań, "Grymas 02",
Karasińka - Eberhardt Hanna, Józefów, "Psalm 100,150",
Kobińska Anda, Proszowice/Kraków, "Sommer",
Konieczny Marta, Warszawa, "Halucynacja",
Kozub Waldemar, Słopiec, "Summerium stilus -1",
Kroplewski Benedykt, Malbork, "Lot nad ażurowym ogrodem", "Metalowa cywilizacja",
Kuczma Dorota, Jeżewice , "Zamknięty spokój I", "Zamknięty spokój II"
Kułakowski Mariusz, Gdańsk, "Profile",
Kuszaj Jolanta, Toruń, "Wnętrza II",
Ledóchowski Franciszek, Podkowa Leśna, "Tratatata, czyli twoja stara siedzi na trybunach w FIFI,e"
Liegmann Iwona, Toruń, "Golas
Lewera Jarosław, Pabianice, "Metro",
Makulski Marcin, Wrocław, "Labirynt",
Michalska Faustyna, Sopot, "Relacje - IX",
Morasiewicz Katarzyna, Kraków, "Smierdzące kwiatuszki",
Nowak Rozalia, Poznań, "Pokusa", "Tango",
Osicki Janusz, Gdynia, "Dialog",
Painta Marcin, Kalety, "Oni i prosiaki",
Prusinowska Aleksandra, Gdynia, "Basen",
Rećko - Rapsa Krzysztof, Koszalin, "Kompozycja 01",
Ruchomski Arkadiusz, Warszawa, "Schronienie",
Rudyk Waldemar, Chełmek, "Druga góra" (dyptyk),
Rus Tadeusz, Tarnowskie Góry, "Naturanaturans-śniadanie na trawie 7"
Silwanowicz Aleksander, Grodno, "Stacja autobusowa"
Sprung - Zalewska Karolina, Gdynia, "Schody",
Szumigaj - Badziak Anna, Tuszyn, "Przestrzeń IV",
Szumski Andrzej, Oleśnica, "Rok syderyczny",
Walerych Antoni, Czerwonak, "Popołudniowy walc",
Woroniec Piotr -jr, Rzeszów, "Stadium",
Wróbel Marek, Gdańsk, "Fiesta
Wypych Anna, Sopot, "Judyta",
Wyrostkiewicz Joanna, Gdańsk, "Paryż",
Zimnicka - Prabucka Renata, Olsztynek, "Podróż nagiego człowieka"

TKANINA
Adamczak Alina, Koszalin, "struktura przestrzenna",
Aftanas - Jujka Maria, Gdańsk, "Nokturn",
Akhmatova Raiku, Kirgistan, "Tree of life",
Babicz- Bereźnicka Natalia, Sopot, "Ogród nocą II",
Bednarczuk Anna, Poznań, "Notatki z autoportretem",
Bibrowicz - Sikorska Aleksandra, Gdynia, "Refren",
Bielach Dobrosława, Cieszyn, "ELG",
Blank Joachim, Berlin, "sużhou - autumn",
Brejdak Jolanta, Kobylanka, "Organy.....słuchając ciszy",
Bucur Sanda, Bukareszt, "Masks of Venice",
Buszka Andrzej, Łódź, "Przestrzeń iluzji",
Butlewska - Cofta Joanna, Poznań, "Drzewa, zmierzch",
Chodorowska Elżbieta, Kłomnice, "Struktura drzewa",
Chylińska Karolina, Gdańsk, "Pomiędzy",
Czajkowska Krystyna, Łódź, "Mikroprzestrzenie",
Czerepak Beata, Lniska, "Before we turn to stone",
Czyżyk Danuta, Poznań, "Rytuały przejścia 1",
Drońska Anna, Radosty, "Krótkie opowieści III", "Krótkie opowieści I",
Dulewicz Urszula, Warszawa, "Skandina1",
Gajska - Bruzdowicz Janina, Gdańsk, "Dywan ziemi",
Gawroński Anna Maria, NIEMCY, " Borkeńskie kaczki dniem i nocą",
Gierczyńska Maria, Kijewo, "Re-konstrukcja pamięci",
Greszczyńska - Nowińska Anna, Sopot, "Kwadraty nowego życia"
Hara Dora, Warszawa, "Powietrze",
Jackowiak Renata, Poznań, "Struktura organiczna",
Jagielińska Olga, Babsk, "Jantar",
Jagodzińska Kaper, Niemcy, "Mżawka",
Jaguczańska - Śliwińska Krystyna, Łodź, "Mona Lisa",
Jedlińska Małgorzata, Samotnik, "Pejzaż holenderski",
Knychała Roman, Chludowo, "IX wrota",
Komorska Grażyna, Elbląg, "Minarał II",
Koszałka Bogusława, Poznań, "Ku morzu",
Kozłowska Honorata, Gdańsk, "Pamukkale",
Kręcka- Rozenkranz Małgorzata, Chmielno, "Bazyliszek",
Latkowska-Żychska Ewa, Warszawa, "Bełchów",
Lehman Monique, PASADENA, "Pulsujący wszechświat",
Leszczyńska Joanna, Grodzisk Mazowiecki, "Plan II", "Plan III",
Mesznik Maciej, Gliwice, "Powódź",
Polkowska - Ugwu Barbara, Gdańsk, "Tezeusz",
Rola - Marcinkowska Edyta, Szytniki, "Kult",
Strzechowska - Ratajska Halina, Łódź, "Pejzaże nierzeczywiste",
Styrna - Nawrocka Jadwiga, Kraków, "Blokowisko kolorowe",
Sumelka Ewa, Poznań, "Laboratorium dźwięku", "Osteosystem",
Szklińska Anna, Koszalin, "Kolorowa",
Wasilewski Michał, Zabrze, "13.00","00.13",
Yoshida Barbara, Łódź, "Maski"
Zaprzalska Agnieszka, Poznań, "Selichot III", "Selichot II"

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij