Impreza już się odbyła
PATRONAT

V Festiwal Trójmiejskich Improwizatorów - Podaj Pagaj (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Rezerwujcie czas w dniach 25-27 października - podawania pagaja edycja piąta przed nami! Inkubator Kultury Kulmiasto oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na trzy dni z prawdziwie trójmiejskim impro.

W programie improwizowane spektakle najciekawszych lokalnych grup i projektów, a także niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju występy składów mieszanych. Wszystko okraszone aktywnościami specjalnymi takimi jak: rozgrywki RPG czy warsztaty dla chcących rozpocząć swą przygodę z teatrem impro.

To nic, że woda zimna. Zakładaj piankę, wskakuj i... Podaj Pagaj!

Podczas V edycji festiwalu wystąpią:
- Czterej + Vatra
- Czwarty Kolo u Wozu
- L et S DUET
- Nie Oczekuj
- No i Fajnie - Teatr Impro
- Paweł Kukla Solo
- Pro Forma
- SzaFoFe
- Wojciech Tremiszewski Solo
- Ziomki - duet impro
- Podaj Dźwięk pod kuratelą Huberta Świątek
- Miksery pod kuratelą: Małgorzata Różalska i Janek Malinowski

PROGRAM

25.10.2019 PIĄTEK - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


CZTEREJ + Vatra
Miks Małgorzaty Różalskiej

przerwa

CZWARTY KOLO
SZAFOFE

26.10.2019 SOBOTA - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


ZIOMKI
LETS DUET

przerwa

PRO FORMA
PODAJ DŹWIĘK - improwizowany spektakl pod batutą Huberta Świątka

27.10.2019 NIEDZIELA - RATUSZ STAROMIEJSKI
Godzina 18.00


NIE OCZEKUJ
KUKL I TERMOS SOLOS

przerwa

NO I FAJNIE
GRY IMPRO - miks Janka Malinowskiego


PRO FORMA
Pro Forma to Emilia Szydłowska, Tadek Jaśkiewicz i Bartosz Cicharski. Ta trójka improwizatorów odrzuca konwenanse i tworzy autorskie spektakle. Mieszanka komedii, dramatu i odrobiny absurdu to dla nich chleb powszedni. Daj się wciągnąć do ich niecodziennego świata.

ZIOMKI
Dwóch kumpli, wspólna historia, co ich łączy, a co ich dzieli. To jakimi ziomkami są dla siebie określi publiczność, Mateusz i Rafał zajmą się całą resztą. Ich połączyła wiśniówka w piwie.   Występuje: Mateusz Jankowski i Rafał Kaczmarski

WOJCIECH TREMISZEWSKI SOLO
Wojciech Tremiszewski, zakamuflowany eksplorator internetu i ludzi, zaprezentuje na Pagaju spektakl, który zaimprowizuje sam ze sobą. Będzie on najprawdopodobniej wnikliwym wejrzeniem w głąb duszy ludzkiej, w której znajdują się zakamarki. Tytuł spektaklu to "Rydwan..." i będzie to rydwan najprawdopodobniej metaforyczny. A o dokończenie tytułu Wojtek poprosi widzów.

SzaFoFe
Nie mamy scenariusza, nie mamy reżysera, nie mamy suflera.
Mamy siebie nawzajem, mamy wyobraźnię, mamy widownię.
Rozbawiamy Was, rozbawiamy siebie nawzajem.
Jesteśmy z Wami Tu i Teraz.
Jesteśmy Bebe, Waldek i Adam
Jesteśmy SzaFoFe.

CZTEREJ I VATRA
Klimat. Fatum. Światło. Dźwięk. Klęska. Sukces. Mrok. Nadzieja. Pustka. Wszystko to w 20minut. Plus szczypta... słowiańszczyzny. Czterej i Vatra zaprezentują spektakl, jakiego jeszcze w Trójmieście nie było. To warto przeżyć.

NIE OCZEKUJ
Grupa ludzi żeglująca po nieznanych wodach spektakli improwizowanych. Żadnych ról i scenariuszy. Tylko ich głowy i otwarte morze. Nie ma co oczekiwać zatem niczego normalnego.

CZWARTY KOŁO U WOZU
Czwarty koło u wozu to projekt, w którym trójka gdańskich improwizatorów, cyklicznie zaprasza do występu wybranego gościa i pozwalając sobie puścić wodze fantazji, sprawia, że cała maszyna rusza we wspólną podróż na scenie.

MIX MAŁGORZATY RÓŻALSKIEJ
Bonnie i Clyde.
Bratnie dusze. Arcywrogowie. Z kim chcielibyście rzucić się w wir przygody? Z kim nie chcielibyście znaleźć się w jednym pokoju? Niektóre historie splatają się same i wciągają dwoje ludzi, czy tego chcą, czy nie. Każdy ma swój cel, raz ramię w ramię, raz oko w oko. Autorski spektakl, grany z sukcesami w mieszanych składach na otwarciach festiwali TILT w Tallinie i BIG IF w Barcelonie poprzedzony będzie warsztatami dla obsady.

Małgorzata Różalska (Róża) - improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku. Jej pierwszą grupą byli W Gorącej Wodzie Kompani, aktualnie w Polsce można zobaczyć ją między innymi w projektach "7 Kobiet w Różnym Wieku", "Abordaż" z Wiolką Walaszyk i Michałem Leją, "Muzalians", czyli impro/taniec/beatbox, od 12 lat prowadzi Teatr Improwizacji Uniwersytetu Gdańskiego i "Młode Impro". Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart. Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, między innymi podczas Improvention w Canberze, Seattle International Festival of Improv, IMPRO Berlin, IMPRO Amsterdam, Sacrebleu! w Strasburgu, Impro Salento we Włoszech, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, TILT w Tallinie, czy Sofia International Improv Fest. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.

---
ORGANIZATOR
Inkubator Kultury Kulmiasto

WSPÓŁORGANIZATOR
Nadbałtyckie Centrum Kultury

---
Więcej informacji na:
www.kulmiasto.pl
Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło" -- https://www.facebook.com/podajwioslo/

---
Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30-70 zł
Bilety i karnety do nabycia wkrótce www.KupBilecik.pl , panbilet.pl oraz w dniu wydarzeń na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia w Nadbałtyckim Centrum Kultury rozpoczynają się o godzinie 18.00.
Bilet całodzienny 30 zł
Karnet na 3 dni 70 zł

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Fajne wydarzenie

  Fajne wydarzenie, szczególnie dla osób które nie znają impro- taki wstęp do oglądania imrowizacji:)

  • 0 0

 • ehże

  A Mistrza Śliwińskiego nie będzie? :(

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?