• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Uszczerbki i Straty - Alternativa 2016 (1 opinia)

 • Kalendarz
  24 czerwca - 15 września 2016, godz. 18:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Hala 90B na terenach postoczniowych
 • Bilety
  wstęp wolny

Fundacja Alternativa i Muzeum Narodowe w Gdańsku zapraszają na otwarcie wystawy "Uszczerbki i Straty" Alternativa 2016.

1 lipca - 28 sierpnia 2022, godz. 14:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa trwa do 15 września i jest czynna od 11 do 18 codziennie oprócz poniedziałków. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa Alternativa 2016 Uszczerbki i Straty jest próbą opisu nieustającego doświadczania straty. Łączy osobiste doświadczenia człowieka z uwarunkowaniami ekonomicznymi, politycznymi i środowiskowymi. Utrata integralności osobistej, godności, zdrowia, relacji, bezpieczeństwa, zasobów i dostępów, a wreszcie życia - to rzeczy, których utraty najbardziej się lękamy. Stanowią one najbardziej traumatyczne z doświadczeń dla ludzkiej jednostki, zbiorowości i społeczności. Ten lęk jest nie tylko przez nas przeżywany, ale i zagospodarowywany politycznie. Uszczerbki i Straty odsłania fragmenty i rysuje częściowy, czasami ujęty z odległej perspektywy obraz tej rzeczywistości i tego lęku. Wystawa otwiera się także na fikcyjne scenariusze i poetyki straty.

Projekt jest adresowany pamięci Konrada Pustoły (1976-2015) artysty, fotografa, współtwórcy kilku edycji Alternativa.

Realizacja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Alternativa jest elementem strategicznym projektu Muzeum Sztuki Współczesnej realizowanym na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez Fundację Alternativa.

Artyści: Anna Baumgart, Ursula Biemann, Karolina Breguła, Karolina Brzuzan, Ella de Burca, Gabriella Csoszo & Livia Paldi, Daniel Dressel, Dariusz Fodczuk, Ingela Johansson Zuzanna Janin, Sven Johne, Hiwa K, Anton Kats, Anna Królikiewicz, Honorata Martin, Hanna Nowicka, Ekta Mittal, Rozhgar Mahmoud Mustafa, Anneè Olofsson, Agnieszka Polska & Witold Orski, Salam Atta Sabri, IM Heung-soon, Katarina Šević and Tehnica Schweiz (Gergely László & Péter Rákosi), Dominika Skutnik, Mariusz Tarkawian, Milica Tomić, Mariusz Waras.


Kuratorki: Anna Nawrot, Livia Paldi, Aneta Szyłak

Dyrektorka Artystyczna
Aneta Szyłak

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.


www.alternativa-gdansk.pl

www.f-alt.org

Opinie (1)

 • godziny otwarcia

  Chciałam zobaczyć wystawę, ciężko u mnie z czasem, no ale w końcu udało się wygospodarować chociaż kwadrans po pracy. Przybyłam na miejsce o 17:45, by po 5min zostać poproszoną do wyjścia, bo "dobiega 18". Ehh... A wystarczyło napisać na plakacie/wydarzeniu, że wystawa jest czynna do godz. 17:50, a o 18:00 zamknięcie. ;)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Która z pisarek, autorka głośnego dramatu pt. "Sprawa Dantona", uważana jest za największą gdańską pisarkę?