Wydarzenie

Uszczerbki i Straty - Alternativa 2016

UWAGA! Impreza już się odbyła
data:
24 czerwca - 15 września 2016
godzina:
18:00
miejsce:
Gdańsk, Hala 90B na terenach postoczniowych
bilety:
wstęp wolny

Fundacja Alternativa i Muzeum Narodowe w Gdańsku zapraszają na otwarcie wystawy "Uszczerbki i Straty" Alternativa 2016.Wystawa trwa do 15 września i jest czynna od 11 do 18 codziennie oprócz poniedziałków. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa Alternativa 2016 Uszczerbki i Straty jest próbą opisu nieustającego doświadczania straty. Łączy osobiste doświadczenia człowieka z uwarunkowaniami ekonomicznymi, politycznymi i środowiskowymi. Utrata integralności osobistej, godności, zdrowia, relacji, bezpieczeństwa, zasobów i dostępów, a wreszcie życia - to rzeczy, których utraty najbardziej się lękamy. Stanowią one najbardziej traumatyczne z doświadczeń dla ludzkiej jednostki, zbiorowości i społeczności. Ten lęk jest nie tylko przez nas przeżywany, ale i zagospodarowywany politycznie. Uszczerbki i Straty odsłania fragmenty i rysuje częściowy, czasami ujęty z odległej perspektywy obraz tej rzeczywistości i tego lęku. Wystawa otwiera się także na fikcyjne scenariusze i poetyki straty.

Projekt jest adresowany pamięci Konrada Pustoły (1976-2015) artysty, fotografa, współtwórcy kilku edycji Alternativa.

Realizacja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Alternativa jest elementem strategicznym projektu Muzeum Sztuki Współczesnej realizowanym na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez Fundację Alternativa.

Artyści: Anna Baumgart, Ursula Biemann, Karolina Breguła, Karolina Brzuzan, Ella de Burca, Gabriella Csoszo & Livia Paldi, Daniel Dressel, Dariusz Fodczuk, Ingela Johansson Zuzanna Janin, Sven Johne, Hiwa K, Anton Kats, Anna Królikiewicz, Honorata Martin, Hanna Nowicka, Ekta Mittal, Rozhgar Mahmoud Mustafa, Anneè Olofsson, Agnieszka Polska & Witold Orski, Salam Atta Sabri, IM Heung-soon, Katarina Šević and Tehnica Schweiz (Gergely László & Péter Rákosi), Dominika Skutnik, Mariusz Tarkawian, Milica Tomić, Mariusz Waras.


Kuratorki: Anna Nawrot, Livia Paldi, Aneta Szyłak

Dyrektorka Artystyczna
Aneta Szyłak

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.


www.alternativa-gdansk.pl

www.f-alt.org

The Method / Paulina Ołowska

15 września - 29 października 2017 godz. 12:00 -19:00

wystawy, spotkania
Wstęp wolny
Line / Linia / лiнiя | wernisaż wystawy

25 października 2017 (środa) godz. 18:00

wystawy, spotkania
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.