• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku (1 opinia)

Serdecznie zapraszamy na nietypową imprezę urodzinową w sopockim Grodzisku. W niedzielę 19 lipca odbędzie się święto Janusza Christy! W tym dniu w 1934 roku urodził się autor kultowej serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Twórca ten prawie całe swoje życie związał z Sopotem. Naszą imprezą chcemy przybliżyć prace artysty, oddać mu hołd oraz w jej trakcie dobrze się bawić. Przygotowaliśmy bowiem mnóstwo atrakcji komiksowo-archeologicznych.

W obchodach wezmą udział między innymi: Paulina Christa - wnuczka artysty, Wojtek Łowicki - promotor komiksu i dyrektor Toruńskiego Festiwalu Komiksu "DwuTakt", Bogdan Ruksztełło-Kowalewski - dyrektor Bałtyckiego Festiwalu Komiksu oraz pasjonaci twórczości Christy skupieni wokół bloga "Na plasterki!!!". Zaprezentują oni pokaz multimedialny pt.: "Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża..., czyli jak Christa wyprzedził Gwiezdne Wojny".

W ramach imprezy zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oraz udziału w konkursach z nagrodami (m.in. Bitwa Komiksowa), wykładach i warsztatach, przygotowanych zarówno dla starszych, którzy już poznali twórczość Janusza Christy, jak i dla młodszych, którzy dopiero zagłębiają się w świat dzielnych wojów Kajka i Kokosza.

Zapraszamy: Sopot, Grodzisko - Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, ul. Haffnera 63
W godzinach: 12:00 - 17:00

Program:
12:00 - 12:45 Konkurs komiksowy wiedzy o Kajku i Kokoszu i ich twórcy Januszu Chriście (Konkurs głównie dla dzieci. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)
13:00 - 14:00 Warsztaty rysowania komiksu (Prowadzi Bogdan Ruksztełło-Kowalewski)
14:00 - 15:00 Turniej łuczniczy o Garnek Lubawy
15:00 - 16:30 Pokaz multimedialny twórców bloga "Na plasterki!!!" pt: Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża, czyli o tym jak Christa o pięć lat wyprzedził pomysły Gwiezdnych Wojen! (Prowadzą: Kapral i Łamignat)
16:30 - 17:00 Bitwa Komiksowa (Rysowanie na czas na zadany temat. Konkurs z nagrodą główną, otwarty dla wszystkich. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)

Nagrody dla zwycięzców - komiksy Janusza Christy zostały ufundowane przez wydawnictwo Egmont.

Dzieci wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy - 6zł.

Szukajcie nas na FB:
https://www.facebook.com/pages/Skansen-Archeologiczny-Grodzisko-w-Sopocie/477440232398338?pnref=story

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Kontakt
  58 340-66-00
Dzieci wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy - 6zł

Opinie (1)

 • łłłaaaaałłł!!!

  Super sprawa !!!
  Nareszcie !!!
  Tylko szkoda, że tak mało nagłośniona impreza.
  Mam nadzieję, że to nie jednorazowa akcja.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Film "Uwierz w Mikołaja" to ekranizacja książki gdańskiej autorki. O kogo chodzi?