stat
Impreza już się odbyła

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku (1 opinia)

Serdecznie zapraszamy na nietypową imprezę urodzinową w sopockim Grodzisku. W niedzielę 19 lipca odbędzie się święto Janusza Christy! W tym dniu w 1934 roku urodził się autor kultowej serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Twórca ten prawie całe swoje życie związał z Sopotem. Naszą imprezą chcemy przybliżyć prace artysty, oddać mu hołd oraz w jej trakcie dobrze się bawić. Przygotowaliśmy bowiem mnóstwo atrakcji komiksowo-archeologicznych.

W obchodach wezmą udział między innymi: Paulina Christa - wnuczka artysty, Wojtek Łowicki - promotor komiksu i dyrektor Toruńskiego Festiwalu Komiksu "DwuTakt", Bogdan Ruksztełło-Kowalewski - dyrektor Bałtyckiego Festiwalu Komiksu oraz pasjonaci twórczości Christy skupieni wokół bloga "Na plasterki!!!". Zaprezentują oni pokaz multimedialny pt.: "Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża..., czyli jak Christa wyprzedził Gwiezdne Wojny".

W ramach imprezy zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oraz udziału w konkursach z nagrodami (m.in. Bitwa Komiksowa), wykładach i warsztatach, przygotowanych zarówno dla starszych, którzy już poznali twórczość Janusza Christy, jak i dla młodszych, którzy dopiero zagłębiają się w świat dzielnych wojów Kajka i Kokosza.

Zapraszamy: Sopot, Grodzisko - Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, ul. Haffnera 63
W godzinach: 12:00 - 17:00

Program:
12:00 - 12:45 Konkurs komiksowy wiedzy o Kajku i Kokoszu i ich twórcy Januszu Chriście (Konkurs głównie dla dzieci. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)
13:00 - 14:00 Warsztaty rysowania komiksu (Prowadzi Bogdan Ruksztełło-Kowalewski)
14:00 - 15:00 Turniej łuczniczy o Garnek Lubawy
15:00 - 16:30 Pokaz multimedialny twórców bloga "Na plasterki!!!" pt: Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża, czyli o tym jak Christa o pięć lat wyprzedził pomysły Gwiezdnych Wojen! (Prowadzą: Kapral i Łamignat)
16:30 - 17:00 Bitwa Komiksowa (Rysowanie na czas na zadany temat. Konkurs z nagrodą główną, otwarty dla wszystkich. Prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)

Nagrody dla zwycięzców - komiksy Janusza Christy zostały ufundowane przez wydawnictwo Egmont.

Dzieci wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy - 6zł.

Szukajcie nas na FB:
https://www.facebook.com/pages/Skansen-Archeologiczny-Grodzisko-w-Sopocie/477440232398338?pnref=story

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 340-66-00
Dzieci wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy - 6zł

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwsza nazwa Muzeum Miasta Gdyni to: