• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Urodziny Gdyni: Muzeum od kuchni - urodzinowe oprowadzanie po muzealnych magazynach

Wydarzenie w ramach

10 lutego to dla każdej gdynianki i każdego gdynianina szczególna data. To dzień, w którym naszemu miastu zostały przyznane prawa miejskie. Każdego roku staramy się tego dnia zorganizować w Muzeum coś wyjątkowego by dać nam wszystkim okazję do wspólnego świętowania. W tym roku, sytuacja jest o tyle szczególna, że nasza instytucja obchodzi 40-lecie istnienia! Dlatego, zapraszamy wszystkich zwiedzających do naszych magazynów miejsca, w którym historia Gdyni jest dosłownie na wyciągnięcie ręki! Dodatkowo, miejsca na co dzień niedostępnego, owianego tajemnicą, w którym znajdują się rzeczy najcenniejsze dla każdego muzeum zbiory. Dajemy się zatem poznać od kuchni.

W trakcie oprowadzań będzie można przejrzeć magazynowe półki, dopytać o szczegóły związane z pozyskiwaniem zbiorów, opieką nad nimi, a także poznać (gdyńskie) historie każdego z przedmiotów, który zwróci uwagę zwiedzających.

Oprowadzania poprowadzą muzealniczki z Działów Historycznego i Sztuki, które odpowiedzą na wszystkie pytania i zdradzą nasze największe tajemnice muzealnych magazynów.

ZapisyWstęp bezpłatny, konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki

Prowadzenie: Katarzyna Gec, Anna Śliwa, Gabriela Zbirohowska-Kościa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni; Joanna Mróz / Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Liczba uczestników: 12 osób na każdym z wydarzeń

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Przy wejściu do Parku Północnego wita nas rzeźba dżentelmena z cylindrem, siedzącego na kamieniu. Upamiętnia osobę związaną z historią Sopotu. Kto to jest?