• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez

Unbody - spektakl gościnny

teatr tańca
Bilety
Kup bilet 40 - 50

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 40 zł
  Kup bilet
  sty 19
  Piątek, 19 stycznia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Teatr Szekspirowski
  Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
"Unbody" Hertz Haus to spektakl, który zdobył główną nagrodę w konkursie "THE BEST OFF na najlepszy spektakl offowy w roku 2022" i został opisany jako oryginalny, mocny i feministyczny. Jest to niezwykle dopracowany spektakl, który robi wrażenie na wielu poziomach - ruchowym, estetycznym, energetycznym i performatywnym. Zarówno jako propozycja choreograficzna, jak i teatralna.

"Unbody" eksploruje różne aspekty ciała, zarówno w kontekście statycznym, jak i dynamicznym. Praca jest pełna humorystycznych inspiracji bioartem, a także momentów wzruszających. Estetyka spektaklu jest bardzo dopracowana, wykorzystując minimalizm w zakresie kostiumów i reżyserii świateł, tworząc spójną i wciągającą opowieść.

Spektakl porusza tematykę ciała kobiety, które ciągle jest oceniane, musztrowane, wyczerpywane i porównywane. Jest to feministyczny głos o ciele, który dekonstruuje i komponuje je na nowo, ukazując zarówno indywidualność, jak i siłę zbiorowości. Praca ta prezentuje również niezwykłą kreskę choreograficzną i bezkompromisowe podejście do języka ruchowego, nieustannie intrygując widza.

Recenzje podkreślają również przestrzeń na czułość i osobliwe siostrzeństwo w spektaklu "Unbody". Praca ta wzbudza emocje, budząc lęk i fascynację jednocześnie. Jest to spektakl, który przemyślanie eksploruje temat ciała i wywołuje refleksję na temat społecznych norm i oczekiwań.

Podsumowując, "Unbody" to ciekawa i dopracowana artystycznie praca, która angażuje widza na wielu poziomach. Przez swój ruchowy, estetyczny i performatywny charakter, spektakl ten staje się silnym głosem, poruszającym temat ciała i jego różnorodnych doświadczeń.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery