Wydarzenie

Ukraina przed wiekami - wystawa czasowa

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
13 stycznia - 31 maja 2017
godzina:
-
miejsce:

Muzeum Archeologiczne  mapa

adres:
Gdańsk, Mariacka 25/26
bilety:
8 zł , ulgowy 6 zł
PATRONAT

Wystawa przedstawia zabytki odkryte na ziemiach dzisiejszej Ukrainy, gromadzone przez krakowskie Muzeum Archeologiczne od połowy XIX wieku do II wojny światowej. Są to zarówno przypadkowe znaleziska miłośników starożytności, jak i materiał z wykopalisk prowadzonych przez archeologów.Ilość zabytków oraz przekrój czasu, z którego pochodzą są imponujące - otrzymujemy możliwość zapoznania się z historią sięgającą ponad 6 tysięcy lat.

Zobaczymy przedmioty przypisane protocywilizacji trypolskiej, neolityczne narzędzia z kamienia, ozdoby i broń z epoki brązu, antyczną ceramikę z Pantikapajonu, przedmioty należące niegdyś do Scytów, Sarmatów, Gotów i Połowców, wytwory kultury staroruskiej i w końcu zabytki późnośredniowieczne i nowożytne. Szczególnie atrakcyjne dla zwiedzających będą z pewnością zabytki antyczne, rzadko goszczące na wystawach pomorskich muzeów.

Całość uzupełniają ilustracje z dziewiętnastowiecznych publikacji archeologicznych oraz teksty wzbogacone cytatami zaczerpniętymi z dzieł dawnych autorów: Herodota, Jordanesa, Nestora i innych.

Wystawę przygotowało Muzeum Archeologiczne w Krakowie według pomysłu Radosława Liwocha.

Tytuł wystawy: "Ukraina przed wiekami"
Czas trwania: 12 stycznia 2017 - 31 maja 2017
Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, ul. Mariacka 25/26
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij