• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wzruszający gest licealistów. Zatańczyli poloneza pod oknami chorej nauczycielki

Uczniowie klasy maturalnej z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku "urwali" się ze studniówki, by zatańczyć poloneza pod oknami swojej wychowawczyni, która z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w tym ważnym dla szkolnej społeczności wydarzeniu. Widok tańczącej na ulicy Długiej młodzieży nagrała i opublikowała na Instagramie internautka, film powielił profil Make Life Harder i dzięki temu stał się wiralem.Tak bawili się licealiści w ubiegłych latachCzy miałe(a)ś nauczyciela, który był dla ciebie prawdziwym autorytetem?

Zobacz wyniki (1588)
Studniówka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku odbyła się w Hotelu Almond. Podczas piątkowej próby okazało się, że Jolanta Manthey, wychowawczyni klasy III C, zachorowała i nie będzie mogła wziąć udziału w studniówce.

- Zrobiło nam się strasznie przykro z tego powodu. Dla nas i dla naszej wychowawczyni to był bardzo ważny moment, włożyliśmy w przygotowania wiele wysiłku. Pomyśleliśmy, że trzeba coś zrobić, aby pokazać pani Joli, że jesteśmy z nią sercem i myślami. Wiedzieliśmy, gdzie mieszka, i już podczas właściwej studniówki zwróciliśmy się do dyrekcji z prośbą o możliwość wyjścia z imprezy, by symbolicznie zatańczyć poloneza pod oknem wychowawczyni. Nasza klasa dostała zgodę. Wychowawczyni była autentycznie wzruszona, nam też poleciały łzy. Nie ma się co dziwić, pani Jola uczy nas od trzech lat, od roku jest wychowawczynią naszej klasy i jest dla nas prawdziwym autorytetem, wsparciem w trudnych chwilach. Jest nauczycielem, którego będzie się pamiętać do końca życia - mówi Julia Piejko, gospodarz klasy III C.

Studniówki wcześniej niż zwykle. Tak bawiło się II LO z GdańskaMłodzież tańczącą poloneza na ulicy Długiej uwiecznili na filmach przechodnie. Instastory z profilu @kammatdesign udostępnili blogerzy z @Make Life Harder, a potem film na Twitterze udostępniła internautka @Po_prostu_Tat. Akcja licealistów spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, o czym świadczą liczne komentarze.

W końcu coś pozytywnego. Dziękuję młodym ludziom za tę iskierkę normalności, nie zmieniajcie się i zawsze bądźcie sobą, a dla pani wychowawczyni duży szacunek.

To musi być dobra nauczycielka, oby szybko wróciła do zdrowia.

Szacun dla młodzieży. A ile dobrych informacji o tej wychowawczyni swoim zachowaniem przekazała ta młodzież. Brawo!

Wierzę w młodzież, bo młodzież jest fajna. Brawo, maturzyści - powodzenia w życiu. Z takim podejściem należy Wam się wszystko, co najlepsze.


Z młodzieży dumni są nie tylko internauci, ale też dyrekcja Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego.

- Wzruszyłam się bardzo, gdy uczniowie przyszli do mnie z tym pomysłem. Takie akcje jeszcze bardziej uświadamiają człowiekowi, że praca nauczyciela ma sens. Gdy oglądałam ten filmik, to miałam gęsią skórkę. Pani Jolanta Manthey jest znakomitą nauczycielką, cieszy się dużym szacunkiem i dla młodzieży jest prawdziwym autorytetem. Gratuluję uczniom wrażliwości i kreatywności, z pewnością to wydarzenie zapisze się w historii naszej szkoły - mówi Aleksandra Iwen, wicedyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (111)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Do DNA
wystawa
lut'21 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
15 zł
ulgowy 10 zł
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
wystawa
maj'21 15-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Muzeum Narodowe
Zajęcia musicalowe
warsztaty
Gdynia, Virtuo
280 zł
ulgowy 180 zł

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku w Gdańsku powstał Dyskusyjny Klub Filmowy Studentów i Młodej Inteligencji?