Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Mystorin Group (Izrael)
Tzar Tura

"Tzar Tura" to współczesna fantazja o stworzeniu świata na podstawie starożytnej poezji.

Z antycznej i średniowiecznej poezji opisującej stworzenie człowieka narodziła się współczesna baśń o miłości między kobietą a mężczyzną, o aniołach, zwierzętach i narodzinach pierwszego dziecka. Słowa "Tzar Tzura" po hebrajsku oznaczają "przemianę formy". Spektakl rozpoczyna scena z Bogiem i jego aniołami w bezkształtnej rzeczywistości zawierającej wodę, niebiański tron, ciągły ruch i obrazy ukazujące ewoluujący świat. Poprzez liczne transformacje na scenie, wielofunkcyjne kostiumy sceneria ukazuje kosmiczny rydwan, statek, ptaki zwierzęta i ryby.

Sztuka oparta jest na hebrajskiej pieśni z IX wieku, która opisuje stworzenie świata i nieba jako przygotowania do ślubu Adama i Ewy. Teksty pochodzące ze starobabilońskiej opowieści o Gilgameszu, z "Pism Heihalot" (literatura mistyczna) i "Piyutim" (liturgiczne poematy) są skomponowane w piękne oryginalne pieśni połączone z muzyką elektroniczną napisaną specjalnie na potrzeby sztuki.

Użycie baśniowej stylistyki i niecodziennego projektu, kombinacja głębokiego znaczenia i piękna wizualnego czyni spektakl interesującym dla całej rodziny, zarówno dla dzieci i dorosłych.

17. 07. godz. 18.00 / parking hotelu "Cztery pory roku"

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery