stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Tydzień Chorwacki w GTS: To, czego brakuje - czytanie performatywne

Wydarzenie w ramach

TO, CZEGO BRAKUJE | czytanie performatywne | Tydzień Chorwacki

TO, CZEGO BRAKUJE, Tomislav Zajec
Czas trwania: 45 min
Reżyseria: Piotr Biedroń
Przekład: Ewa Wróblewska-Trochimiuk

Lotnisko, poczekalnia. Podróżni czekają na odlot. W poczekalni jest również Mężczyzna. Naprzeciwko niego, na sąsiedniej ławce, siedzi Pracownik Humanitarny, na kolanach ma laptop, wydaje się pochłonięty tym, co robi. Mężczyzna przygląda mu się uporczywie. W pewnym momencie wchodzi Ikebana. Jest w roboczym ubraniu sprzątaczki, przed sobą pcha wózek z przyborami do sprzątania. Ikebana podchodzi do zamkniętych drzwi i próbuje je otworzyć, bez skutku. Szuka kluczy w kieszeni fartucha, ale wygląda na to, że nie może znaleźć właściwego. Mężczyzna dalej przygląda się Pracownikowi Humanitarnemu. Następnie nabiera odwagi...

Tomislav Zajec urodził się w 1972 roku w Zagrzebiu, tam też ukończył Akademię Sztuki Dramatu, w której obecnie pracuje jako wykładowca. Związany jest zarówno z teatrem, filmem, telewizją, jak i literaturą. Swą karierę artystyczną rozpoczął od pisania tekstów poetyckich. Najbardziej ceniony jest natomiast za swoje utwory dramatyczne i scenariusze filmowe, za które był wielokrotnie wyróżniany. Dorobek pisarski Zajca obejmuje również cztery powieści, w tym "Lunapark", przetłumaczony na język polski.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z dyrektorów Teatru Muzycznego w Gdyni wprowadził do jego repertuaru musicale broadwayowskie?

 

Najczęściej czytane