stat
Impreza już się odbyła

Tworzymy kolaże. Sklejamy historie

gru 5

sobota, godz. 11:00 - 13:00

bilety 50 zł

w każdą niedzielę (od 06.12 do 20.12.2020), godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
[lead]Jesienne liście pojawiące się na drzewach w gdańskich parkach. To idealny czas, żeby uważniej przyjrzeć się swojej dzielnicy, jej małym historiom i swoim wspomnieniom oraz wziąć udział w projekcie Tworzymy kolaże. Sklejamy historie. Celem projektu jest realizacja działań artystycznych i kulturalnych w trzech dzielnicach Gdańska: we Wrzeszczu, na Orunii oraz Biskupiej Górce. Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia kolaży, które odbędą się 21 października w siedzibie Stowarzyszenia WAGA.[lead]

Na warsztatach stworzymy wspólnie kolaże fotograficzne. Nie potrzebne są umiejętności, tutaj ważne są chęci i kreatywność. Warsztat będzie okazją do pokazania fotografii z rodzinnych albumów i opowiedzenia historii związanych z jej powstaniem. Wspólnie, przyjrzymy się zdjęciom i wybierzemy te, na których oprócz osobistej historii zapisana jest historia miasta. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się jak opowiadać w interesujący i niecodzienny sposób o przeszłości. Następnie poznają historię, techniki i rodzaje kolaży oraz najciekawsze sylwetki twórców i twórczyń zajmujących się kolażem. Na koniec stworzą własny kolaż ze zdjęć z rodzinnego archiwum oraz archiwalnych fotografii Gdańska.

Prowadząca: Sylwia "Nikko" Biernacka pani wielu talentów, która z niejednego martwego punktu ruszyła po nowe. Założycielka marki Więcej Piękna. Feministka, weganka, edukatorka, artystka. Kolażuje, rysuje i wędruje. Łącznikiem wszystkich jej działań jest wrażliwość a religią czułość. Inspiruje do zmiany i wspiera w rozwoju. Pomaga kobietom z wysoką wrażliwością odkryć i zaakceptować swoją wrażliwość. Odnaleźć poczucie przynależności, odpocząć i ruszyć po nowe z odwagą. 13 lat temu założyła Fundację Machina Zmian. 8 lat temu wyruszyła w samotną podróż wzdłuż Bałtyku, z której narodził się projekt 440 km po zmianę i ruch na rzecz powstania w Polsce pierwszej w pełni dostępnej plaży. Jest trenerką, tutorką i certyfikowaną facylitatorką dialogu w konflikcie metodą Nansen. Z charakteru kot. Mieszka w Gdańsku.

Stowarzyszenie WAGA działa na gdańskiej Biskupiej Górce. Działa społecznie, lokalnie, kulturalnie i przede wszystkim równościowo!

DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO!
1. Należy zachować bezpieczny dystans społeczny (2 metry) od pozostałych uczestników i uczestniczek.
2. Konieczne jest zasłanianie ust oraz nosa.
3. Pamiętaj o higienie myciu i zdezynfekowaniu dłoni.
4. Jeśli czujesz się źle nie bierz udziału w wydarzeniu!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?