• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Two sink, three float

teatr uliczny teatr tańca
czas trwania:
35 min.
w ramach wydarzenia:
20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
7.2
12 ocen
Studio Eclipse (Belgia)
Two sink, three float

Widownia zajmuje miejsca na skraju wody, na której unosi się platforma. Troje tancerzy zabiera widzów do własnego świata, gdzie ponad i pod powierzchnią wody tworzy się inna rzeczywistość. Taniec odbywa się ponad i pod powierzchnią, w wodzie i na platformie. Platforma to symbol namacalnego, świadomego, znanego. Woda zaś symbolizuje to, co niedostępne, podświadome, chronione.

Przedstawienie jest zbudowane wokół trzech postaci: dwóch kobiet i jednego mężczyzny, a każde z nich zachowuje się inaczej w stosunku do siebie i otoczenia. Poprzez ruch trzy tańczący tłumaczą to obce, wodno-lądowe środowisko. Widownia zostaje włączona w zagadkową grę o ludzkiej naturze i zanurza się w atmosferę, w której świat przyrody staje się niezbędną częścią całości. Widzowie jakby tylko mijali go, idąc gdzieś dalej. Wydaje się jednak, że można uchwycić mgnienie tego świata, który jest tam zawsze, schowany przed widokiem. Ukryte napięcie ruchu wynika z ograniczeń, jakie stwarzają i woda, i platforma. Inspirację daje woda, wilgoć, głębokość, nieważkość, stały ląd i oddech.

O teatrze:
Grupa Studio Eclipse tworzy przedstawienia z myślą o konkretnych przestrzeniach, w których warunki zewnętrzne nadają czystość i są inspiracją dla ruchu. Wprowadzanie do przedstawień innych dziedzin sztuki i tworzenie z myślą o otwartych przestrzeniach to cele grupy. Studio Eclipse otrzymało wsparcie finansowe rządu flamandzkiego przy pracy nad przedstawieniami "Two sink, three float" (2010) i "Fallen Thoughts" (2012). Aspiruje do miana teatru rozpoznawalnego na niwie międzynarodowej, reprezentującego profesjonalną jakość zamkniętą w intymnych sztukach.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery