Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Formy / Polska, Wrocław
Trzy oblicza Salvadora Dali

Założony i prowadzony przez Józefa Markockiego Teatr Formy istnieje od 1996 i wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego.

Artystów interesuje współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Często czerpią inspiracje z literatury oraz wspólnych wielu kulturom mitów i legend.

Stąd spektakl "Trzy Oblicza Salvatora Dali", zainspirowany życiem i twórczością jednego z największych artystów XX w, malarza surrealisty, ekscentryka - Salvatora Dali.

Artyści przywołują słynne obrazy żyraf, topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym artysty. Pojawią się także nawiązania do innych przejawów jego twórczości oraz kilka motywów zaczerpniętych z jego ekscentrycznego życia. Przedstawienie obfituje w poruszające się, efektowne, żywe instalacje.

Twórców interesuje Dali jako człowiek, który tworzył, odnosił sukcesy i żył "ponad stan", w przeciwieństwie do wielu malarzy i twórców jego czasu. Ten opływający w fortunę i prestiż artysta, był jednocześnie w codziennym życiu bardzo nieporadny, zdany kompletnie na mecenat i przewodnictwo swojej żony Gali.

Autorzy spektaklu zadają sobie i widzom, kilka ważnych pytań, dotyczących naszej egzystencji m.in pytanie o granice wymiaru czasu, fantomy realności, które pojawiają się w naszym codziennym życiu, czy granicę iluzji, marzeń i złudzeń, w które pragniemy wierzyć.

Opinie (1)

  • to zapowiada sie ciekawie (opinia sprzed 2 lat)

    jakas vivisekcja?

    • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery