stat
Impreza już się odbyła

Trzy lub Dwa

"Trzy lub dwa" to wystawa, na której zaprezentowane zostaną prace trójki artystów, mniej lub bardziej związanych ze środowiskiem łódzkim, skupionym wokół Galerii Wschodniej. Dwóch fotografów, jeden malarz.

13 lutego 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 10:00 - 16:00

Wystawa Trzy lub dwa
Artyści: Jerzy Grzegorski, Igor Omulecki, Arkadiusz Sylwestrowicz
Wernisaż: piątek, 13 września o 19.30
Kuratorka: Agnieszka Kulazińska


Artyści biorący udział w wystawie: Jerzy Grzegorski, Igor Omulecki, Arkadiusz Sylwestrowicz to prywatnie znajomi, ich twórczość na pierwszy rzut oka wyraźnie różni się od siebie, łączy ich jednak skłonność do eksperymentowania, poszukiwania nowych ścieżek w tradycyjnym języku sztuki.

"Trzy lub dwa" zatem to wystawa o relacjach, tych zachodzących w świecie artystycznym, ale również o tych, które niosą w sobie potencjał stworzenia czegoś nowego, budowania dodatkowych kontekstów i znaczeń poza pojedynczym dziełem. Ekspozycja zostanie zaaranżowana w taki sposób, by uwypuklić dialog pomiędzy artystami i poszczególnymi pracami. Prace zestawione zostaną ze sobą tak, by zbudować wspólną przestrzeń, nawiązać ze sobą rozmowę.

Podsumowując:

"Trzy lub dwa" to wystawa o relacjach, budowaniu narracji, kreowaniu nowych znaczeń na podstawie zdawać by się mogło przypadkowego zestawienia prac fotograficzno-malarskich trójki artystów."

"Trzy lub dwa" to wystawa o fotografii.
"Trzy lub dwa" to wystawa o malarstwie.
"Trzy lub dwa" to wystawa o artystycznym eksperymencie.
"Trzy lub dwa" to wystawa wciągająca do zabawy pracami trójki artystów i językami dwóch dziedzin sztuki. Po dodaniu trzy i dwa daje pięć. Po odjęciu jeden. Co liczby te oznaczają w numerologii? Znaczenia można mnożyć...

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?

 

Najczęściej czytane