• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Trzy Marie - oratorium

"Trzy Marie" to spektakl-oratorium napisany w 2020 r. przez Annę Rocławską-Musiałczyk dla trójmiejskiego zespołu Les Femmes Opera. Na specjalne zamówienie powstało dzieło do literatury wybranej przez Joannę Sobowiec-Jamioł, Natalię Krajewską-Kitowską i Emilię Osowską - przyszłych głównych bohaterek przedstawienia.

cze 28

piątek, godz. 18:00

bilety 85 - 125 zł
Kup bilet

29 czerwca - 7 lipca 2024, godz. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
Trzy Marie opowiadają historię kobiet towarzyszących Jezusowi w jego męce i zmartwychwstaniu: Marii Matki Bożej, Marii Magdaleny i Marii Kleofasowej. Inspiracją do powstania spektaklu były rzeźby niderlandzkich mistrzów średniowiecza pochodzące z pruszczańskiego ołtarza Ukrzyżowanie, a znajdującego się obecnie w ekspozycji Muzeum Narodowym w Warszawie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Trzy Marie to muzyczne dzieło Anny Rocławskiej-Musiałczyk do tekstów ze Starego i Nowego Testamentu, dawnych pieśni kościelnych oraz współczesnej polskiej poezji religijnej. Niezwykły kształt brzmieniowy i suma wszystkich elementów przemieniają ostatecznie spektakl w misterium.
Ożywienie Marii stało się możliwe dzięki kostiumom Małgorzaty Wasik będących niemal wierną kopią strojów rzeźb z ołtarza oraz scenografii Cypriana Wieczorkowskiego nawiązującej do gotyckich witraży.

Trzy Marie schodzą z ołtarza by po pięciuset latach zabrać głos i stać się wizytówką sztuki wyższej, a przez swój europejski rodowód przekroczyć granicę państw. Widowisko, choć głęboko zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej, posiada na wskroś uniwersalne przesłanie. Kobiety z Ołtarza wołają o wiarę, nadzieję i miłość. Trzy Marie to misterium estetyki piękna i ogólnoludzkich wartości.
Czas trwania: 70 min.

Wykonawcy:

Les Femmes Opera:

Joanna Sobowiec Jamioł sopran
Natalia Krajewska Kitowska sopran
Emilia Osowska mezzosopran
Piotr Jamioł kierownik muzyczny

Skład zespołu instrumentalnego:
Hanna Chylińska I skrzypce, Bogumiła Dąbrowska II skrzypce, Karol Sienkiewicz altówka, Maria Szagżdowicz wiolonczela, Mateusz Kot kontrabas, Kuba Musik klarnet, Urszula Hazuka harfa, Paweł Nowicki wibrafon, perkusja. Piotr Jamioł dyrygent

Opinie

Sprawdź się

Ile metrów pod ziemią znajduje się wystawa główna w Muzeum II Wojny Światowej?