stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Trzech Tenorów

W ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury zapraszamy na Koncert Trzech Tenorów.
10 września / 19.00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

maj 30

sobota, godz. 20:00

bilety 75-120 zł
Kup bilet
Tenorzy - głosy najbardziej się wyróżniające. Od słynnego występu Trzech Tenorów w Termach Caracali w Rzymie z 1990 r. zawsze zachwycają. Tenorzy błyszczą zarówno na scenie operowej jak i na estradzie. Wzbudzają podziw - to wielkie muzyczne show - brawura, magia, wyjątkowość. Wirtuozowskie popisy solowe, duety, tercety - światowa literatura tenorowa - opera, operetka, piosenki neapolitańskie.

Wystąpią:
tenorzy:
Marcin Pomykała - tenor, solista w programie telewizyjnym W. Malickiego "Filharmonia dowcipu"
Łukasz Wroński - tenor, artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
Witalij Wydra - tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Emilia Grażyńska - fortepianistka, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku
Barbara Żurowska-Sutt - opracowanie i prowadzenie koncertu

Marcin Pomykała
Śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. 
Pedagog Pałacu Młodzieży w Gdańsku i wokalista - tenor. Koncertuje solowo 
i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską 
oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego - koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych.

Łukasz Wroński
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki
w Gdańsku. W 2014 r. ukończył staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Karczykowskiego. 
W 2008 r. debiutował na deskach Opery Bałtyckiej partią Don Curzia z operze W. A. Mozarta "Wesele Figara" pod dyrekcją Jose Maia Florencio w reż. Marka Weissa. Z zespołem Opery Bałtyckiej wziął udział w II Konkursie i Festiwalu Operowym pod egidą MEZZO TV w Szeged na Węgrzech oraz w światowej prapremierze w Paryżu w Sali UNSECO opery Elżbiety Sikory Madamme Curie pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego w reżyserii Marka Weissa. Obecnie artysta Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. 

Witalij Wydra
Tenor, śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W 2008 roku został laureatem II nagrody II Ogólnoukraińskiego Konkursu Młodych Wokalistów Teodora Juśkiwa we Lwowie. 
Na I Europejskim Konkursie im. Jana Kiepury w Sosnowcu w maju 2009 r. zdobył Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury Wiesława Ochmana, a także nagrodę Mazowieckiego Teatru Muzycznego "Operetka" - występ w Koncercie Noworocznym w Filharmonii Narodowej
w Warszawie. We wrześniu 2009 roku wystąpił w Operze Śląskiej na Koncercie Galowym Tenorów, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 90.lecia urodzin i 70.lecia pracy artystycznej Bohdana Paprockiego. Śpiewał także gościnnie między innymi w Teatrze Wielkim w Łodzi
i w Poznaniu.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz
Studia ukończyła w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i za granicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje
z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych - w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

BARBARA ŻUROWSKA-SUTT
Barbara Żurowska-Sutt, animatorka kultury i znawca muzyki. 
Kto w Trójmieście nie zna "Bajnutkowych Opowieści", "Lata Muzycznego w Pałacu Opatów", "Nadmorskiego Salonu Muzycznego" czy "Pałacowych koncertów dla dzieci i rodziców"?
Znakomite koncertowe widowiska z udziałem świetnych solistów i muzyków są jej znakiem rozpoznawczym. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Park Oliwski, plener na plaży - jako reżyser i producent nie boi się żadnych wyzwań.
W latach 1993-1995 była dyrektorem naczelnym i artystycznym Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jako konferansjer muzyczny współpracowała 
z niemalże wszystkimi filharmoniami w Polsce. Wśród wielu sukcesów należy wymienić m.in. prowadzenie koncertów wielkich gwiazd, m.in. Luciano Pavarottiego, Stefanii Toczyskiej, Andrzeja Kulki, Ewy Podle czy koncertówFilharmonii Narodowej towarzyszącychMiędzynarodowym Konkursom Chopinowskim. 
Działalność popularyzatora muzyki i autorki wielu cykli edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przyniosła Barbarze Żurowskiej-Sutt liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi (1987), Pomorską Nagrodę Artystyczną (2007), Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2012), dwukrotnie uhonorowano Ją tytułem Splendor Gedanensis.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Ile rejsów pod polską banderą odbył Dar Pomorza?