• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Trzaska / Håker Flaten / Nilssen-Love

Instytutu Kultury Miejskiej to interdyscyplinarne miejsce prezentacji sztuki. W marcu IKM zaprasza na koncert 13 marca o godz. 19.00 muzykę improwizowaną zagrają Trzaska / Håker Flaten / Nilssen-Love.

Nieczęsto mamy okazję słuchać w Gdańsku koncertów muzyki improwizowanej wykonawców z czołówki sceny europejskiej. Do takich niewątpliwie zaliczymy dwójkę Norwegów - Ingebrigt Håker Flatena i Paal Nilssena-Lova oraz gdańskiego saksofonistę Mikołaja Trzaskę.

Ingebrigt Håker Flaten to wielokrotnie nagradzany norweski basista, improwizator i kompozytor, który od początku lat 90. stoi na czele współczesnej muzyki kreatywnej zarówno w swojej ojczystej Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej. Być może najbardziej znany jako członek-założyciel skandynawskiej supergrupy Atomic, Håker Flaten połączył eksploracje i eksperymenty z post-free jazzem z umiejętnym wykorzystaniem atrybutów wielu innych idiomów w niezliczonych kolaboracjach, zespołach i projektach. Podobnie jego rodak, Paal Nilssen-Love jest jednym z najbardziej innowacyjnych, dynamicznych i wszechstronnych perkusistów w jazzie, free jazzie i wolnej improwizacji. Rodzice prowadzili klub jazzowy w Stavanger, a on uczył się grać na perkusji na zestawie należącym do jego ojca. Po ukończeniu studiów muzycznych w Sund folkehøgskole rozpoczął międzynarodową karierę, grając między innymi u boku szwedzkiego saksofonisty Matsa Gustafssona i amerykańskiego skasofonisty Kena Vandermarka. Pracował ze swoim trio Vandermark i Ab Baars, zespołami Large Unit, The Thing, Territory Band, był członkiem Chicago Tentet Petera Brötzmanna - to tylko niektóre z jego licznych muzycznych kooperacji. Mikołaja Trzaski przedstawiać nie trzeba. Jedno jest pewne, czeka nas prawdziwa uczta muzyczna.

jazz - koncerty w Trójmieście

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 - 60 zł
Bilety 50/60 zł, https://bilety.ikm.gda.pl/.

Opinie

Sprawdź się

W której dzielnicy Gdańska znajduje się Kolekcja Malarstwa Monumentalnego?