• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tryptyk wokół przemocy. O zbrodni, karze i miłosierdziu. Spotkanie z dr. Tomaszem Snarskim

Wystawa "Valentyn Odnoviun. Echa niewidzianych" może być odczytywana jako studium systematycznej przemocy i najpoważniejszych zbrodni reżimów totalitarnych, a jednocześnie jako przywrócenie pamięci o ofiarach i upominanie się o sprawiedliwość. Prace mogą stanowić także źródło refleksji filozoficznoprawnej odpowiadając na pytania o to, jaka może być nasza odpowiedź na najbardziej okrutne zbrodnie, jak odnieść się do ogromu wyrządzonego zła za pomocą prawa i jak pogodzić gniew ze sprawiedliwością. Czy odpowiedzią na przemoc i zbrodnie może być miłosierdzie? A może są zbrodnie, których nie można wybaczyć?

maj 2

czwartek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 289 zł

9 kwietnia - 21 czerwca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
O problemach z pogranicza prawa i filozofii opowie dr Tomasz Snarski z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji. Podczas spotkania przyjrzymy się wymogom sprawiedliwości i ukarania, a także perspektywie wybaczenia i miłosierdzia, starając się zastanowić nad współczesnymi odniesieniami do zbrodni minionych reżimów.

Tomasz Snarski jest doktorem nauk prawnych, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, adwokatem. Jest także filozofem, publicystą i poetą, sprawującym pieczę nad programem artystycznym festiwalu "Wilno w Gdańsku". Autor licznych prac z zakresu prawa karnego, filozofii prawa, praw człowieka. Twórca m.in. "gdańskiej koncepcji praw człowieka". Jest zwolennikiem szerokiego uwzględniania idei miłosierdzia w prawie karnym.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- kiedy: 22.02.2024 (czwartek)
- czas: od godz. 18:00-20:00
- miejsce: NOMUS Nowe Muzeum Sztuki Dział Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Stefana Jaracza 14
- prowadzenie: dr Tomasz Snarski
- wstęp wolny
- nie obowiązują zapisy

Opinie

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?