• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Transkrypcje. Hommage pour Chopin (2 opinie)

teatr tańca
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
8 maja 2010
9.2
12 ocen
Sopocki Teatr Tańca
Trankrypcje. Hommage pour Chopin

Muzyka na motywach kompozycji F. Chopina

Idea stworzenia interdyscyplinarnego spektaklu "Transkrypcje. Hommage pour Chopin" zrodziła się z naturalnych potrzeb i poszukiwań twórczych. Widowisko, którego premiera przewidziana jest na maj 2010 roku - oficjalnie ogłoszony Rokiem Chopina, z założenia ma stać się wydarzeniem unikatowym. Najnowszy spektakl sopockich artystów będzie metaforyczną zwielokrotnioną transkrypcją dzieł Chopina (aranżacja na wiolonczelę, muzykę elektroniczną, wizualizacje i taniec), a nie prostym jej odtworzeniem.

"Transkrypcje" to zatem na wskroś nowoczesne i autorskie widzenie twórczości Chopina działające na styku sztuk. Przedstawienie ma oddawać specyficzny nastrój i emocjonalność muzyki tego kompozytora, jego niezależność artystyczną i otwartość na wielość inspiracji. Ważnym elementem widowiska będą interaktywne wizualizacje, które będą reagowały na dźwięk i ruch. W warstwie choreograficznej spektakl dotyka tożsamości, odnajdywania własnego self i umiejętności tworzenia pełni w osobistej przestrzeni, jak i w kontakcie z drugim człowiekiem.

Choreografowie zamknęli swoje przemyślenia na temat życia i twórczości tego wybitnego kompozytora w niezwykle nowoczesną formę, oddającą jednak emocjonalność i specyfikę jego kompozycji. Transkrypcji oraz nowoczesnej interpretacji utworów Chopina dokonali Karolina Rec (wcześniej współautorka muzyki m.in. do poruszającego "Powiększenia" i "In/Out Project") i Rafał Dętkoś (autor i współautor muzyki m.in. do "Kwadrat. Wersja 6", "Alchemika Halucynacji", "Powiększenia", "In/Out Project").

Novum dla sopockich artystów są także wizualizacje interaktywne zaprojektowane przez Łukasza Borosa, które współdziałają z muzyką (graną na żywo) i tancerzami. Nowoczesne w wyrazie kostiumy zaprojektowała Iwona Kryszak, autorka niezwykłych kreacji, które widzowie wcześniej mogli podziwiać m.in. w przedstawieniu "3xNoir Danse".

"Transkrypcje" to pierwszy spektakl założycieli Teatru Okazjonalnego zrealizowany pod nazwą Sopocki Teatr Tańca.

Choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Wizualizacje interaktywne: Łukasz Boros
Kostiumy: Iwona Kryszak
Reżyseria świateł: Bartosz Cybowski / Artur Aponowicz

Muzyka wykonywana na żywo:
Karolina Rec - wiolonczela
Rafał Dętkoś - instrumenty elektroniczne

Spektakl jest realizowany dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Sopotu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Recenzja Trojmiasto.pl

Teatr tańca dla wytrwałych. Podsumowanie Gdańskiego Festiwalu Tańca Teatr tańca dla wytrwałych. Podsumowanie Gdańskiego Festiwalu Tańca

Teatr tańca dla wytrwałych. Podsumowanie Gdańskiego Festiwalu Tańca (17 opinii)

Skończył się najdłuższy trójmiejski festiwal teatralny - Gdański Festiwal Tańca. Przez 15 dni...

28 czerwca 2010

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • pitolenie w bambus (opinia sprzed 12 lat)

  tak samo jak herbert. A czyj rok w przyszłym roku?

  • 0 0

 • Gratulacje (opinia sprzed 12 lat)

  Gratuluję Sopockiemu Teatrowi Tańca pięknego spektaklu, nowoczesnego i urzekającego... Bardzo mi sie podobał, uważam że tancerze z tego zespołu reprezentują naprawdę światowy poziom. PIekna muzyka, światła, taniec. a we mnie wzruszenie... dziekuję

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery