• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Transfotografia 2009: Bara Prasilova

Wydarzenie w ramach

Refleksja tematyczna, eksperyment estetyczny, sublimacja rzeczywistości: niezaprzeczalnie fotografia włącza się obecnie do nurtu sztuki wysokiej. Współcześni fotografowie to jednocześnie pełni twórczej wyobraźni artyści i wierni świadkowie upływającego czasu oraz zmian zachodzących w naszych społeczeństwach. Dlatego też należy fotografię rozwijać i upowszechniać tak, by jej obecność stała się normą we wszystkich większych miastach Europy, szczególnie zaś w Polsce, gdzie działalność artystyczna, także młodych twórców, jest bardzo intensywna i znacząca. Tworzony w tym właśnie duchu festiwal Transfotografia to międzynarodowe spotkanie wokół fotografii organizowane w sierpniu i wrześniu w Trójmieście.

Bara PRASILOVA "Never Happened"
Wernisaż 21 sierpnia, godz. 21.00
Pomimo obecności elementów realistycznych czerpanych z dzisiejszego stylu życia, z osobistych kolekcji stylistów czy też z prac twórczych, fotografie Bary Prasilovej odnoszą się do ich własnej historii.
Subtelnie załamując teraźniejszość, odsyłają nas do przeszłości, do czasów gdy fantazja była częścią naszego zwykłego postrzegania codzienności - do epoki naszego dzieciństwa.
W baśniowej atmosferze, wśród autentycznych pejzaży, fotografie podkreślają otoczenie bliskie ekstremalnemu pięknu i wrażliwości, które jest rzadko zauważane.
Interesujący jest osobisty punkt widzenia artystki na fotografie, świat baśni i dzieciństwo.
" Wszystko to co mnie otaczało w dzieciństwie wydawało mi się dużo bardziej intensywne. Miałam bardzo bujną wyobraźnię, las był głębszy a ciemność ciemniejsza...
Fascynuje mnie wpływ fantazji i lęków dziecięcej wyobraźni na dorosłe życie i na tworzenie. Moim najlepszym wspomnieniem z dzieciństwa są te rzeczy które mi się nigdy nie przydarzyły".

(Jiri Macek - Redaktor naczelny "Blok Magazin")

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?