stat
Impreza już się odbyła

Totem artystyczny - wystawa tkaniny Aleksandra Widyńskiego

Zapraszamy na wystawę tkanin pt. "Totem artystyczny". Wystawa w Ratuszu Staromiejskim, będzie ekspozycją prac Aleksandra Widyńskiego.

8 - 28 lipca 2021, godz. 19.00

Sopot,
Wstęp wolny

5 lipca - 21 września 2021, godz. 10:00

Wystawa jest próbą, po pierwsze znalezienia relacji pomiędzy wolnością sztuki i kontekstem społecznym odnoszącym się do niepewnej przyszłości związanej z pandemią. Ograniczenie kontaktów z ludźmi, skutkujące zwiększonym niepokojem i stresem, spędzanie większości czasu w domowym zaciszu to przestrzeń do przewartościowania dotychczasowego życia każdego z nas. Po drugie jak ta nietypowa sytuacja wpływa na proces tworzenia, realizację idei wolność artysty?
 
PROF. ALEKSANDER WIDYŃSKI
Studia w latach 1981 - 1986 na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną drukowaną, grafiką i wystawiennictwem. Uczestnik plenerów tkackich w Polsce i za granicą: Lisi Jar, Osterhölz-Scharmbeck. Autor wystaw indywidualnych i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą: 5 Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej(2009 Gdynia), Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gdyni "Galion"; (2008 Gdynia); "Baltic Mini-Textile Exhibition" (2012 Australia); 8 Międzynarodowego Biennale Sztuki Włókna "Od Lozanny do Pekinu" (2014 Chiny);. Brał udział w Ogólnopolskich Wystawach Miniatury Tkackiej w Łodzi (6, 9,11). Uczestnik (8, 10 i 14) Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.

Moja twórczość krąży wokół fundamentalnego pytania: czy byt z całą jego różnorodnością można zapisać własnym kodem kreskowym, czy los człowieka, artysty da się zapisać systemem pozornie przypadkowych kresek, cyfr i liczb? W zakodowanych znakach zapisuję afirmację życia, przemijania, to jest sens egzystencji każdego z nas.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?

 

Najczęściej czytane