stat
Impreza już się odbyła

Totem Artystyczny - wystawa tkaniny

Zapraszamy na wystawę tkanin Aleksandra Widyńskiego pt."Totem artystyczny". Wystawa jest próbą, znalezienia relacji pomiędzy wolnością sztuki i kontekstem społecznym, odnoszącym się do niepewnej przyszłości związanej z pandemią oraz próbą odpowiedzenia na pytanie jak ta nietypowa sytuacja wpływa na proces tworzenia, realizację idei wolność artysty?

Ograniczenie kontaktów z ludźmi, skutkujące zwiększonym niepokojem i stresem, spędzanie większości czasu w domowym zaciszu to przestrzeń do przewartościowania dotychczasowego życia każdego z nas.

"Moja twórczość krąży wokół fundamentalnego pytania: czy byt z całą jego różnorodnością można zapisać własnym kodem kreskowym, czy los człowieka, artysty da się zapisać systemem pozornie przypadkowych kresek, cyfr i liczb? W zakodowanych znakach zapisuję afirmację życia, przemijania, to jest sens egzystencji każdego z nas".

prof. Aleksander Widyński. Studia w latach 1981 - 1986 na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Prowadzi pracownię Sztuki Włókna na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się tkaniną drukowaną, grafiką i wystawiennictwem. Uczestnik plenerów tkackich w Polsce i za granicą: Lisi Jar, Osterhölz-Scharmbeck. Autor wystaw indywidualnych i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą: 5 Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej(2009 Gdynia), Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gdyni "Galion" (2008 Gdynia); Baltic Mini-Textile Exhibition (2012 Australia); 8 Międzynarodowego Biennale Sztuki Włókna Od Lozanny do Pekinu (2014 Chiny);. Brał udział w Ogólnopolskich Wystawach Miniatury Tkackiej w Łodzi (6, 9,11). Uczestnik (8, 10 i 14) Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?

 

Najczęściej czytane