• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Toros bravos sueltos - spotkanie autorskie z Lilą Poszumską i Arkiem Wójcikiem (1 opinia)

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Lilianą Poszumską i Arkadiuszem Wójcikiem, miłośnikami podróży, autorami polsko-hiszpańskiej opowieści i albumu "Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa".

cze 23

niedziela, godz. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
Trzy kontynenty, dziesięć krajów, dwieście zdjęć: Wenezuela, Boliwia, Kuba, Meksyk, Gwatemala, Peru, Chile, Argentyna, Portugalia i Hiszpania.

"Toros bravos sueltos" to przelane na papier nasze wspomnienia z licznych podróży na Półwysep Iberyjski i do Ameryki Łacińskiej. A właściwie to coś więcej niż wspomnienia z podróży. To zatrzymane w kadrze, wyjęte z tych podróży opowieści. Opowieści będące próbą (mniej lub bardziej udaną) zrozumienia miejsca, do którego trafiliśmy, wykraczającego poza podziwianie krajobrazów i atrakcji turystycznych. Dlatego na kolejnych stronach pokazujemy to, co przeżyliśmy i zapamiętaliśmy, ale też przywołujemy historię - często trudną - bo to ona w olbrzymim stopniu wpływa na świat, jakim go postrzegamy dzisiaj. Poświęciliśmy też trochę miejsca na kulturę, smaki i zapachy. (...) A dlaczego taki tytuł? Bo ten napis ostrzegawczy: "Toros bravos sueltos" (co po polsku brzmiałoby: "Narowiste byki puszczone luzem"), zawieszony na słupie w Hiszpanii, na zawsze pozostanie dla nas symbolem zjechania z turystycznej autostrady po to, żeby gdzieś na bocznej ścieżce spotkać coś nieprzewidzianego, czasem zaskakującego, ale zawsze niezmiernie ciekawego.

Liliana Poszumska
Lila ukończyła w Łodzi anglistykę i iberystykę - i to z Hiszpanią związała swoje życie. Jest pierwszą w Gdyni tłumaczką przysięgłą języka hiszpańskiego, a także (a może przede wszystkim) twórczynią i właścicielką Centrum Języka Hiszpańskiego "La Mancha". Nie wyobraża sobie życia bez podróżowania, czuje się nieswojo, nie mając planów na przynajmniej dwie kolejne wyprawy. Skutecznie wdraża maksymę: "Nie wracam do miejsc, które już widziałam, bo życie jest krótkie, a trzeba jeszcze zobaczyć resztę świata". Złamała ją tylko dla Hiszpanii i Islandii. Podczas wypraw z mężem i córką dba o to, aby mimo odległego miejsca cała rodzina czuła się jak w domu.

Arkadiusz Wójcik
Arek, z zawodu informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami, zwłaszcza tymi wysokimi. Zwiedził prawie całą Amerykę Południową, zdobywając wulkany w Andach, m.in. sześciotysięcznik Licancabur w Boliwii. Swoją pasją do podróżowania zaraził żonę Lilę, z którą przejechał całą Wenezuelę, Kubę, Nową Zelandię, Skandynawię, Islandię i wiele innych krajów. Połączyła ich jeszcze jedna pasja - do języka i kultury hiszpańskiej. Arek jest miłośnikiem numizmatyki i historii tego kraju. Wie wszystko o każdej hiszpańskiej monecie, czy to z czasów starożytnych, czy nowożytnych. A ich czteroletnia córka Gabi - która mimo tak młodego wieku przejechała już z nimi Stany od Florydy po Alaskę, Kanadę, Wyspy Kanaryjskie, a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie - śpiewa hiszpańskie piosenki i recytuje hiszpańskie wierszyki.

Opinie (1)

  • Promowanie tych osob to jest jawna kpina. Babka robi z siebie podrozniczke a kazdy kto ja zna to wie jak jest :D dlatego na premiere tej "ksiazki" malo kto poszedl czego wynikiem byly zale na facebooku :D

    • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co będzie można zobaczyć w NOMUS?